Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela – Święto Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia 2017 r.

„To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!”(Mt 17,5) – te słowa Boga Ojca rozbrzmiewają dziś z nową mocą, kierując naszą uwagę ku Jezusowi Chrystusowi. W święto Przemienienia Pańskiego – odpowiadając na wezwanie płynące z nieba – chcemy wołać: „Ukaż mi, Panie, swą twarz! Daj mi usłyszeć Twój głos! Bo słodki jest Twój głos, a twarz pełna wdzięku! Ukaż mi, Panie, swą twarz!”. Niech udział we Mszy św. będzie prawdziwym zapatrzeniem i zasłuchaniem w głos Oblubieńca, który nas umiłował. Do końca umiłował.

  1. W tę niedzielę, 6 sierpnia, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
  2. W poniedziałek, 7 sierpnia, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 19.00.
  3. W piątek, 4 sierpnia, wyruszyła XXXIX Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Otaczajmy pielgrzymów naszą modlitwą. W czasie trwania pielgrzymki pątników spieszących na Jasną Górę, swoją modlitwą wspierają uczestnicy XXXVIII minipielgrzymki, która do naszej parafii przybędzie w sobotę, 12 sierpnia.
  4. W tym tygodniu patronują nam: 8 sierpnia – św. Dominik, wybitny kaznodzieja, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego; 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), patronka Europy; dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także przepięknym traktatem teologicznym pt. Wiedza krzyża; 10 sierpnia – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła; 11 sierpnia – św. Klara, która zachęcona przykładem św. Franciszka z Asyżu poświęciła się całkowicie na służbę Bożą;  habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu.
  5. Trwa sierpień, miesiąc trzeźwości. Zachęcam do wstrzemięźliwości i abstynencji od napojów alkoholowych. 
  6. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji.

   Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zbigniewa Buczkowskiego, zam. przy ul. Poznańskiej oraz śp. Adama Wodzyńskiego, zam. przy ul. Poznańskiej. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. 

    W intencji śp. Zbigniewa zostaną odprawione Msze św.: 24.09. godz. 18.00; 05.10. godz. 18.00; 08.10. godz. 18.00; 24.10. godz.18.00; 29.10. godz. 18.00.

   W intencji śp. Adama zostaną odprawione Msze św.: 24.09. godz. 11.30; 03.10. godz. 18.00 (int. od sąsiadów); 08.10. godz. 10.00; 13.10. godz. 18.00; 22.10. godz. 18.00. 

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

  1. Dawid Niedziecki, st. wolny; zam. Konin, ul. Malczewskiego
    Marta Sadecka, st. wolny; zam. Toruń, ul. Szubińska
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15