Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2017 r.

Bóg przygotował dla wierzących i miłujących Go niewidzialne dobra, które przewyższają wszelkie pragnienia. Eucharystia jest ich widzialną zapowiedzią. Sakramentalne spotkanie z Chrystusem przynosi nam uzdrowienie z naszej codziennej niemocy duszy i ciała. Ten dar w pełni w nas zaowocuje, gdy teraz staniemy przed ołtarzem z wiarą i miłością, jaką widać u kobiety matki z Ewangelii. Ona pomaga nam przyjąć słowo Chrystusa w duchu całkowitego posłuszeństwa. A dzięki temu we wspólnocie kościoła otwierają się dla nas drzwi zbawienia.

  1. W tę niedzielę, 20 sierpnia, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
  2. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. We wtorek, 22 sierpnia, przypada wspomnienie NMP Królowej, a w sobotę, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypomniał nam papież Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.
  3. W poniedziałek, 21 sierpnia, patronuje nam święty papież Pius X, kierujący Kościołem na początku XX wieku. Nazywany jest często „Papieżem Eucharystii”, gdyż przez swoją działalność i reformy przyczynił się do ożywienia życia eucharystycznego w Kościele; natomiast w czwartek,24 sierpnia, patronuje nam św. Bartłomiej, Apostoł, Natanael z Kany Galilejskiej, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską.
  4. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 i to w Warszawie.
  5. Paniom ze wspólnoty Żywego Różańca dziękuję za przygotowanie bukietów z kwiatów, ziół i kłosów zbóż na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  6. Trwa sierpień, miesiąc trzeźwości. Zachęcam do wstrzemięźliwości i abstynencji od napojów alkoholowych.
  7. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

  1. Dawid Niedziecki, st. wolny; zam. Konin, ul. Malczewskiego
    Marta Sadecka, st. wolny; zam. Toruń, ul. Szubińska
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15