Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2017 r.

Eucharystia to spotkanie z Jezusem, które rzeczywiście jest władne przemieniać nasze życie. Człowiek nakarmiony Bożym słowem oraz żywym chlebem Chrystusowego ciała zostaje uzdolniony do miłości bliźniego, która często przekracza nasze możliwości. Czy zatem, przychodząc na Mszę św., naprawdę chcemy spotkać się z Jezusem? Czy zdajemy sobie sprawę, że decydujące pytanie w życiu naszej wiary brzmi: kim jest dla mnie Jezus? Jeśli wiemy, kim On jest w naszym życiu, to naprawdę jesteśmy szczęśliwymi ludźmi.

 1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Już dziś podziękujmy za piękne, szczęśliwe wakacje i poprośmy o potrzebne łaski i dary w nowym roku pracy i nauki.
 2. W tę niedzielę, 27 sierpnia, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice, które nawiedziły nasz kraj.
 3. We wtorek przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.
 4. W piątek, 1 września, przypada 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej.
 5. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.00.
 6. W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 11.00.
 7. W przyszłą niedzielę, 3 września, uczestnictwem we Mszy św. rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny:
  Msza św. o godz. 10.00 – dzieci z klas  IV, V, VI.
  Msza św. o godz. 11.30 – dzieci z klas „0”, I, II, III.
  W czasie Mszy św. zostaną poświęcone podręczniki i przybory szkolne.
  Po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii św.
  Msza św. o godz. 18.00 – młodzież szkół gimnazjalnych i szkół średnich.
  Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 8. W niedzielę, 20 sierpnia, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Zebraliśmy kwotę: 3.274,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 9. W niedzielę, 3 września, w czasie Mszy św. kolekta budowlana.

    W niedzielę, 20 sierpnia, do wspólnoty parafialnej przez sakrament chrztu św. zostali włączeni: Oliwia Stachowska i Aleks Koniczyński. Rodzicom życzymy Bożego błogosławieństwa w chrześcijańskim wychowaniu swoich dzieci.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Michał Deleszek, st. wolny; zam. Mała Nieszawka, ul. Rzemieślnicza
  Marta Mrotek, st. wolny; zam. Toruń, ul. Kameralna
 2. Arkadiusz Radzimski, st. wolny; zam. Toruń, ul. Bliska
  Anita Pacer, st. wolny; zam. Bydgoszcz, ul. Twarda
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15