Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela Zwykła – 10 września 2017 r.

Tam gdzie jest Kościół, tam pośród niego jest sam Chrystus. Dlatego Jezus zapewnia nas dzisiaj, że wysłuchuje modlitw dwóch lub trzech, którzy zebrani są w imię Jego i zgodnie o coś prosić będą. Na początku tej Eucharystii, zebrani w imię Chrystusa i pewni miłości Ojca, wołajmy zgodnie o miłosierdzie dla nas.

 1. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz.18.00.
 2. W piątek, 15 września, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, która nie opuściła swojego Syna nawet w godzinie śmierci. To Ona od chwili poczęcia aż po Krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu.
 3. W tym tygodniu patronują nam również: w środę, 13 września, św. Jan Chryzostom, gorliwy pasterz i wspaniały kaznodzieja; w sobotę, 16 września, święci męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską.
 4. W niedzielę, 3 września, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Zebraliśmy kwotę: 3.738,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 5. W niedzielę, 17 września, w czasie Mszy św. kolekta budowlana.
 6. W każdą niedzielę po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św.
 7. W każdą niedzielę o godz. 16.45 spotkanie dla młodzież przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. Młodzież kończy spotkanie formacyjne uczestnictwem we Mszy św. o godz. 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę, 17 września, na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. 
 9. Dziękuję osobom, które w minionym tygodniu podjęły prace porządkowe i dekoracyjne w kościele.
 10. Inten­cje mszy św. możemy zamó­wić w biurze parafialnym po każdej mszy św. oraz wyznaczone dni urzędowania biura parafialnego.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Michał Deleszek, st. wolny; zam. Mała Nieszawka, ul. Rzemieślnicza
  Marta Mrotek, st. wolny; zam. Toruń, ul. Kameralna
 2. Arkadiusz Radzimski, st. wolny; zam. Toruń, ul. Bliska
  Anita Pacer, st. wolny; zam. Bydgoszcz, ul. Twarda
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15