Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2017 r.

Kościół, wypełniając wolę Bożą, wzywa do nawrócenia i napełnia nadzieją, że Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego i wszystkich pragnie obdarzyć łaską zbawienia. Dzięki Najświętszej Ofierze Ciała i Krwi Chrystusa ta łaska zbliża się do nas i staje się naszym udziałem. Niech więc uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem naszego oczekiwania i pełnym wiary wypełnianiem woli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę wiecznego szczęścia.

 1.  „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” – św. Jan Paweł II. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci,  młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną. W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe dla wszystkich o godz. 9.00.
 2. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła
 3. W tę niedzielę, 1 października, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 4. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia.
 5. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w Wieczystej Adoracji.
 6. W I środę miesiąca, o godz. 18.00, Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych oraz ofiarę składamy przed Mszą św. do ustawionego na stoliku przy darach.
 7. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.00.
 8. W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 11.00.
 9. Również w sobotę, 7 października, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 19.00.
 10. W przyszłą niedzielę w związku z Dniem Papieskim zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary będą zbierać członkowie Parafialnego Koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. XVII Dzień Papieski przebiegać będzie pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją!". Zostało ono zaczerpnięte ze słów zawartych w przesłaniu, które na przełomie tysiącleci skierował do Kościoła św. Jan Paweł II.
 11. W każdą niedzielę po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św.
 12. W miniony czwartek, 28 września, młodzież naszej parafii przyjęła z rąk ks. Biskupa Andrzeja Suskiego sakrament Bierzmowania.
 13. Dziękuję młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za podjęte prace porządkowe w przygotowaniu kościoła na tę uroczystość. Dziękuję osobom, które wykonały dekorację. Dziękuję chórowi za uświetnienie tej uroczystości śpiewem liturgicznym.  
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15