Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła – 15 października 2017 r.

Chrystus Pan zaprasza nas dzisiaj na ucztę. Nasza obecność na Eucharystii świadczy o tym, że przyjęliśmy Jego zaproszenie. Początek Mszy św. to jakby drzwi do sali weselnej. Jezus przygląda się nam, sprawdza czy mamy strój weselny. Pyta nas, czy jesteśmy godni by zasiąść do Jego stołu i wraz z Nim ucztować. Wejrzyjmy więc w nasze serca i odpowiedzmy przed Bogiem, przed sobą i przed Kościołem, czy godni jesteśmy uczty Pana.

 1. W tę niedzielę, 15 października, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci,  młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną. W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe dla wszystkich o godz. 9.00. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
 3. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.
 4. Zbliża się listopad - błogosławiony czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii po każdej Mszy św. Druki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypominki roczne będą odmawiane przed Mszą św. o godz. 8.00 i 10.00.
 5. W każdą niedzielę po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św.
 6. W tę niedzielę, 15 października, na Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla młodzieży klas II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 7. Od 2 października br. trwa w diecezji toruńskiej peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W środę, 25 października, w naszym kościele odbędzie się dekanalne czuwanie przed figurą Matki Bożej Fatimskiej. Program czuwania:
  - 19.00 – Msza św. z udziałem kapłanów i wiernych parafii naszego dekanatu Toruń IV
  - 20.00 – Rozważanie jednej tajemnicy różańca św.
  - 20.15 – Procesja fatimska ze świecami
  - 21.00 – Apel Jasnogórski.
 8. W środę, 18 października, o godz. 19.00 spotkanie rady duszpasterskiej i budowlanej oraz osób uczestniczących w przygotowaniu czuwania przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.

     Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Krystynę Rybicką, l.83, zam. przy ul. Przesmyk. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Krystyny zostaną odprawione Msze św., których terminy podane zostaną w przyszłą niedzielę.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Artur Czajka, st. wolny; zam. Toruń, ul. Pogodna
  Małgorzata Szałek, st. wolny; zam. Górsk, ul. Rzemieślnicza
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15