XXXI Niedziela Zwykła – 5 listopada 2017 r.

Każda Msza św. jest spotkaniem z Bogiem oraz wspólnotą Kościoła, która zbiera się na jej sprawowanie. Jest także pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech zatem nasz pobożny w niej udział jeszcze bardziej pozwoli nam doświadczyć bliskości Tego, który do nas przychodzi, i otworzy nasze serca na drugiego człowieka, abyśmy będąc jedną wspólnotą wierzących, swoim życiem potwierdzali prawdę zawartą w Ewangelii – prawdę o miłości Boga do każdego człowieka.

1. W tę niedzielę, 5 listopada, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
  2. Do 8 listopada o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną będziemy odczyty­wać wypominki jednorazowe, odmawiając różaniec św. za zmarłych.
  3. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. Do 8 listopada (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie tam – choćby tylko w sposób duchowy – jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny za zmar­łych, a zwłaszcza dla dusz w czyśćcu.
  4. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii po każdej Mszy św. Druki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypominki roczne będą odmawiane przed Mszą św. o godz. 8.00 i 10.00.
  5. We wtorek, 7 listopada, zapraszam o godz. 19.00 na Apel Maryjny – Jasnogórski.
  6. W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę konsekracji Bazyliki Laterańskiej na znak, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano Bazylikę nad grobem świętego Piotra Apostoła na Watykanie, zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do niej widnieje napis: „Matka i Głowa wszystkich Kościołów Miasta i Świata”.
  7. W sobotę, 11 listopada, przypada 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu trzeba nam z wdzięcznością stanąć przed Bogiem za wielki dar wolności Ojczyzny. Zapraszam na Msze św. o godz. 10.00 i 18.00.
  8. W każdą niedzielę na mszy św. o godz. 10.00 spotkanie młodzieży II klas gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  9. W każdą niedzielę po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św.
  10. W tym tygodniu patronują nam: 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża; 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie męczennik w Kościele Zachodnim.