Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2017 r.

Gromadząc się na niedzielnej Mszy św., chcemy w sposób szczególny doświadczyć obecności Boga i Jego miłości pośród nas. Aby tak było, musimy otworzyć nasze serca na Jego słowo, jakie skieruje On dzisiaj do nas, oraz godnie przyjąć Jezusa w Komunii św. Niech zatem nasz udział w tym wyjątkowym spotkaniu, na które zaprosił nas dzisiaj sam Chrystus Pan, jeszcze bardziej pozwoli nam doświadczyć Bożej obecności w naszym życiu oraz zachęci do czujności i gotowości na Jego przyjście.

  1. „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Pod tym hasłem w tę niedzielę, 12 listopada, obchodzimy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tego dnia wspieramy Braci i Siostry prześladowanych z powodu wiary w Chrystusa naszą modlitwą oraz składanymi do puszek ofiarami.
  2. Dzisiejsza niedziela jest również Dniem Modlitw za Polonię Zagraniczną i Jej Duszpasterzy.
  3. W niedzielę, 5 listopada, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Zebraliśmy kwotę: 3.647,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
  4. W niedzielę, 19 listopada, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  5. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii po każdej Mszy św. Druki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypominki roczne będą odmawiane przed Mszą św. o godz. 8.00 i 10.00.
  6. W każdą niedzielę na mszy św. o godz. 10.00 spotkanie młodzieży II klas gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  7. W każdą niedzielę po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św.
  8. W tym tygodniu patronują nam: 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze; 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka; 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

    Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisławę Zdrojewską, zam. przy ul. Kameralnej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Stanisławy Msze św. będą sprawowane: 27.11. godz. 18.00; 09.12. godz. 18.00; 15.12. godz. 18.00.

   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15