Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

 I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

Rozpoczęty okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia. Prawdziwie chrześcijańskie nawrócenie to podjęcie zdecydowanej walki ze złem. Wzorem jest dla nas Chrystus. Rozważając tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa, prośmy o siłę do naszych codziennych zmagań ze słabością i grzechem.

 1. W tę niedzielę, 18 lutego, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 2. W niedzielę, 25 lutego, przypada Odpust Parafialny. Sumie odpustowej o godz. 11.30 będzie przewodniczył ks. prałat Marek Rumiński, prepozyt Kapituły Katedralnej Toruńskiej. Duchowym przygotowaniem do patronalnej uroczystości jest nowenna do błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego odmawiana w tygodniu po mszy św. wieczornej. Każdego dnia pół godziny przed mszą św. spowiedź św.
 3. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15, Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, a o godz. 18.30 dla dorosłych i młodzieży.
 4. Papież Franciszek ogłosił, że piątek 23 lutego, w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu, będzie „dniem specjalnej modlitwy i postu w intencji pokoju”, ofiarowanych zwłaszcza na rzecz mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego.
 5. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i katechetom na czas ferii życzymy dobrego wypoczynku i opieki naszego patrona bł. ks. Stefana Frelichowskiego.
 6. Bóg zapłać za złożone w Środę Popielcową ofiary w ramach jałmużny postnej. W okresie Wielkiego Postu po raz kolejny organizujemy pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Ofiary na ten cel możemy składać do skarbonki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.
 7. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas spowiedzi wielkanocnej,który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
 8. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Święto jest okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka.

     Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Andrzeja Okońskiego, l.66, zam. przy ul. Poznańskiej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Andrzeja zostaną odprawione Msze św.: 17.03. godz. 18.00; 20.03. godz. 18.00 (int. sąsiadów); 25.03. godz. 18.00; 28.03. godz. 18.00 (int. sąsiadów); 05.04. godz. 18.00.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Jakub Filip Basiński, st. wolny; zam. Toruń, ul. Kręta
  Patrycja Krakowska, st. wolny; zam. Toruń, ul. Kręta
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15