Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018 r.

W drugą niedzielę Wielkiego Postu spotykamy się jako wspólnota Kościoła lokalnego na dziękczynieniu – Eucharystii. Przynosimy z sobą nasze radości i spełnione marzenia, ale także pytania, nadzieje i prośby. Jak w życiu Abrahama czy Jezusa, również w naszym życiu są góry, na które musimy wstąpić, by spotkać Boga. Czasem jest to góra próby lub pokusy, a czasem szczyt wewnętrznej przemiany. Głos z obłoku zachęca nas, byśmy wsłuchali się w nauczanie Syna Bożego i byli Jego nauce posłuszni, byśmy nie tracili wiary, nadziei, miłości.

 1. Dzisiaj obchodzimy Odpust Parafialny. Sumie odpustowej o godz. 11.30 będzie przewodniczył ks. prałat Marek Rumiński, prepozyt Kapituły Katedralnej Toruńskiej. Duchowym przygotowaniem do patronalnej uroczystości była nowenna do błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego odmawiana w tygodniu po każdej Mszy św.
 2. Jak co roku, dzisiejsza niedziela, nazwana Niedzielą „Ad Gentes”, jest dniem solidarności, modlitwy, postu i ofiar dla misjonarek i misjonarzy z Polski, którzy w krajach misyjnych dają świadectwo Chrystusowi i budują Kościół. W tym roku przeżywamy tę niedzielę pod hasłem: „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”. Tradycyjnie już – za zgodą Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich Kościołach naszego kraju – zbierane są do puszek ofiary przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00.
 4. W miesiącu marcu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami w Wielkim Tygodniu.
 5. W niedzielę, 18 lutego, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele. Zebraliśmy kwotę: 3.647,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary Dziękuję wszystkim wspierającym budowę kościoła darem modlitwy i ofiarnością. Dziękuję również osobom, które złożyły ofiary na ten cel w zakrystii kościoła, biurze parafialnym lub na parafialne konto budowy kościoła. Wszystkim ofiarodawcom towarzyszy wdzięczna modlitwa.
 6. W niedzielę, 4 marca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu, 18 marca. Poprowadzi je ks. Andrzej Kowalski, ojciec duchowny WSD w Toruniu.
 8. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15, Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, a o godz. 18.30 dla dorosłych i młodzieży.
 9. W okresie Wielkiego Postu po raz kolejny organizujemy pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Ofiary na ten cel możemy składać do skarbonki z napisem „Jałmużna Postna”, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.
 10. Rozpoczął się czas spowiedzi wielkanocnej,który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

     Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Elżbietę Robak, l.80, zam. przy ul. Kameralnej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Radosław Maruszewski, st. wolny; zam. Toruń, ul. Kusocińskiego
  Małgorzata Kowalska, st. wolny; zam. Toruń, ul. Kręta
 2. Jakub Filip Basiński, st. wolny; zam. Toruń, ul. Kręta
  Patrycja Krakowska, st. wolny; zam. Toruń, ul. Kręta
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15