Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła – 7 października 2018 r.

Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, aby słuchać Bożego słowa i karmić się Ciałem Chrystusa. Otwórzmy nasze serca na przychodzącego ku nam Boga i pozwólmy, aby przemieniał nasze życie i nas samych na lepsze. Pamiętajmy dzisiaj w modlitwie o rodzinach naszej parafii, a zwłaszcza o tych, które borykają się z różnego rodzaju problemami. 

  1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną. W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe dla wszystkich o godz. 9.00.
  2. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. 
  3. W tę niedzielę, 7 października, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele.
  4. W tę niedzielę, 7 października, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 19.00. 
  5. W wigilię święta Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, 7 września, obchodziliśmy XIX rocznicę powstania naszej parafii i VI rocznicę peregrynacji Maryi w Jasnogórskim wizerunku. Uczestnictwem w tych nabożeństwach rozpoczęliśmy dziewięciomiesięczną Nowennę duchowego przygotowania do uroczystości poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła. W tę niedzielę rozpoczynamy drugi miesiąc Nowenny.
  6. W przyszłą niedzielę, 14 października, w związku z Dniem Papieskim zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary będą zbierać członkowie Parafialnego Koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. XVIII Dzień Papieski przebiegać będzie pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa". Zostało ono zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa św. Jan Paweł II, „Promieniowanie ojcostwa” – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok.
  7. W niedzielę, 14 października, o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
  8. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, która odbędzie się 7 czerwca 2019 roku, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty: pozłacany krzyż ze srebrną figurą Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, srebrny pozłacany ołtarz adoracji z tabernakulum, marmurowy ołtarz ofiarny i marmurowy stół słowa Bożego, czyli ambonka. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.
  9. Po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii św. 
  10. Inten­cje mszy św. możemy zamó­wić w biurze parafialnym po każdej mszy św. oraz w wyznaczone dni urzędowania biura parafialnego.

    Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Franciszka Bruskiego, l.68, zam. przy ul. Poznańskiej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. zostaną odprawione msze św.: 20.10. godz. 18.00; 04.11. godz. 8.00; 10.11. godz. 18.00; 16.11. godz. 18.00; 25.11. godz. 18.00.

   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15