Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła – 21 października 2018 r.

Niedziela Misyjna! W tym dniu kierujemy naszą uwagę w stronę Kościoła na całym świecie. Działa on wśród wszystkich narodów. Miliony katolików we wszystkich krajach świata modli się za swoich braci w Chrystusie na całym świecie. Dołączmy do nich i nasze modlitwy, niech udział w tej Eucharystii pogłębi w nas ducha przyjaźni z Kościołem na całej ziemi.

  1. „Pełni ducha i posłani” - to hasło obchodzonego w tę niedzielę, 21 października, Światowego Dnia Misyjnego. Ojciec Święty tegoroczne orędzie na Światowy Dzień Misyjny skierował przede wszystkim do ludzi młodych, aby nieśli Ewangelię całemu światu, zachęcając: „Nigdy nie myśl, że nie masz nic do dania lub że nikomu nie jesteś potrzebny. Wielu ludzi ciebie potrzebuje, pomyśl o tym. Niech każdy pomyśli w swym sercu: «wielu ludzi mnie potrzebuje»”. W orędziu papież Franciszek wspomniał też o genezie i wciąż aktualnych zadaniach Papieskich Dzieł Misyjnych: „Z młodych serc zrodziły się Papieskie Dzieła Misyjne, by wpierać głoszenie Ewangelii wszystkim narodom, przyczyniając się do rozwoju ludzkiego i kulturowego wielu ludzi spragnionych Prawdy”. Zgodnie z wolą Ojca Świętego, tegoroczny dzień misyjny inauguruje duchowe przygotowania do zaplanowanego przez papieża na przyszły rok nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Światowy Dzień Misyjny został ustanowiony 14 kwietnia 1926 r. przez papieża Piusa XI i każdego roku obchodzony jest w przedostatnią niedzielę października we wszystkich diecezjach i parafiach na świecie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. W tę niedzielę, 21 października, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele.
  3. W poniedziałek, 22 października, przypada uroczystość świętego Jana Pawła II. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. wieczorną Parafian oraz osoby z Róż Różańcowych Rodziców. Po Mszy św. spotkanie wspólnot różańcowych rodziców.   
  4. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną. W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe dla wszystkich o godz. 9.00. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
  5. Spotkania formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania: w środę, o godz. 19.00, w niedzielę o godz. 16.00. 
  6. Zbliża się listopad - błogosławiony czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii po każdej Mszy św. i w biurze parafialnym. Druki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypominki roczne będą odmawiane dziesięć minut przed Mszą św. o godz. 8.00 i 10.00.
  7. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, która odbędzie się 7 czerwca 2019 roku, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty: pozłacany krzyż ze srebrną figurą Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, srebrny pozłacany ołtarz adoracji z tabernakulum, marmurowy ołtarz ofiarny i marmurowy stół słowa Bożego, czyli ambonka. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.
  8. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji w ubiegłym tygodniu umieściliśmy w kościele stacje Drogi Krzyżowej. Dziękuję darczyńcom za ufundowanie poszczególnych stacji. Panu Grzegorzowi Nikołajskiemu za ich montaż. Panom Andrzejowi Domin i Mieczysławowi Kubasik za pomoc w montażu.  
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15