Polish English French Italian Spanish

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela Zwykła – 4 listopada 2018 r.

Droga miłującego serca człowieka rozpoczyna się od uwolnienia od tego, co stanowi tylko pozory miłości oraz postawienia Boga na pierwszym miejscu. Dopiero wówczas człowiek może odkryć bliźniego, który nosi w sobie podobieństwo samego Stwórcy. Jezus przez życie, cierpienie, śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie dał świadectwo wypełnienia przykazania miłości, które jest syntezą całej Ewangelii.

  1. W tę niedzielę, 4 listopada, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na uregulowanie płatności za wykonane dotychczas prace przy kościele.
  2. W poniedziałek, 5 listopada, o godz. 19.00 w salce duszpasterskiej spotkanie kręgu biblijnego. 
  3. W środę, 7 listopada, w ramach dziewięciomiesięcznej Nowenny duchowego przygotowania do uroczystości poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła, zapraszam o godz. 19.00 na Apel Maryjny – Jasnogórski. W tę środę rozpoczynamy trzeci miesiąc Nowenny.
  4. W piątek, 9 listopada, świętujemy rocznicę konsekracji Bazyliki Laterańskiej na znak, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano Bazylikę nad grobem świętego Piotra Apostoła na Watykanie, zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do niej widnieje napis: „Matka i Głowa wszystkich Kościołów Miasta i Świata”.
  5. Do 8 listopada o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną będziemy odczyty­wać wypominki jednorazowe, odmawiając różaniec św. za zmarłych.
  6. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii (po każdej Mszy św.) i w biurze parafialnym. Druki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypominki roczne będą odmawiane dziesięć minut przed Mszą św. o godz. 8.00 i 10.00.
  7. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. Do 8 listopada (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie tam – choćby tylko w sposób duchowy – jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny za zmar­łych, a zwłaszcza dla dusz w czyśćcu.
  8. W niedzielę, 11 listopada, przypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas Mszy św. będziemy się modlić w intencji Ojczyzny oraz tych wszystkich, którzy oddali za nią życie.
  9. Spotkania formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania: w środę, o godz. 19.00, w niedzielę o godz. 16.00.
  10. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty: pozłacany krzyż ze srebrną figurą Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, srebrny pozłacany ołtarz adoracji z tabernakulum, marmurowy ołtarz ofiarny i marmurowy stół słowa Bożego, czyli ambonka. Bóg zapłaćwszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.
   
© Toruń - Podgórz, ul. Szubińska 15