Gości na stronie

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Matka Boska Różańcowa

Któż może, Matko,

godnie Cię wysławiać

za ten dar wielki, nigdy nie pojęty

że każdy może swoją duszę zbawić

za Twą przyczyną,

przez różaniec święty.

Rozpoczął się październik, a wraz z nim Nabożeństwo Różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.

Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych

poniedziałek - sobota  - godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną,

niedziela  - godz. 8.15.

"Różaniec jest to modlitwa, którą bardzo ukochałem (…). Przedziwna w swej istocie i głębi (…). Oto bowiem na kanwie słów Pozdrowienia Anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa (…) jakbyśmy obcowali z Panem Jezusem przez serce Jego Matki. Równocześnie zaś w te same dziesiątki różańca, serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości (…). W tajemnicach radosnych widzimy (…) radość rodziny, macierzyństwa, przyjaźni, wzajemnej pomocy. W tajemnicach bolesnych rozważamy w Chrystusie (i razem z Jego Matką) wszystkie cierpienia człowieka. W tajemnicach chwalebnych odżywają nadzieje życia wiecznego. W Chrystusie zmartwychwstałym cały świat zmartwychwstaje".

Jan Paweł II, Rzym 7 XI 1983r.