Chlebie najcichszy,

otul mnie swym milczeniem,

ukryj mnie w swojej bieli,

wchłoń moją ciemność.

Przemień mnie w siebie,

bym jak Ty stał się chlebem.

Pobłogosław mnie,

połam, rozdaj łaknącym braciom.

A ułomki chleba, które zostaną

rozdaj tym,

którzy nie wierzą w swój głód.

"Modlić się znaczy dać  trochę swojego czasu Chrystusowi,

zawierzyć Mu,

pozostawać w milczącym słuchaniu Jego Słowa,

pozwalać Mu odbić się echem w sercu."

"Pięknie jest zatrzymać się z Jezusem i jak umiłowany Uczeń oprzeć głowę na Jego piersi (por. J 13, 25), poczuć dotknięcie nieskończoną miłością Jego Serca. Jeżeli chrześcijaństwo ma się wy­róż­niać w naszych czasach przede wszystkim «sztuką modlitwy», jak nie odczuwać od­nowionej potrzeby dłuż­szego zatrzymania się przed Chrystu­sem obecnym w Najświęt­szym Sakra­mencie na duchowej rozmowie, na ci­chej adoracji w postawie pełnej miło­ści? Ileż to razy, moi drodzy Bracia i Sio­stry, przeżywałem to doświadcze­nie i otrzymałem dzięki niemu siłę, pociechę i wsparcie!"