Uroczystość odpustowa z patronem i kapłanem

bł. ks. Stefanem W. Frelichowskim

Pragnę zawierzyć dar tej beatyfikacji

w sposób szczególny Kościołowi toruńskiemu,

aby strzegł i rozszerzał pamięć wielkich dzieł Boga,

jakie dokonały się w krótkim życiu tego kapłana”.

Jan Paweł II (Toruń, 7 czerwca 1999 r.)

Odpust parafialny jest jednym z najważniejszych wydarzeń w każdej para­fii, świętem wspólnoty, jaką ona tworzy. W niedzielę, 24 lutego, nasza parafia będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci patrona bł. Stefana W. Frelichowskiego. Nasze duchowe przygotowanie do Uroczystości Patronalnej rozpoczęliśmy w piątek, 15 lutego, Nowenną do bł. Stefana W. Frelichow­skiego.

Codziennie po Mszy św. wieczornej:

Nowenna do bł. Stefana W. Frelichowskiego

• Pieśń - Błogosławiony Stefanie

Patronie naszej parafii

Wspieraj nas w łasce swojej

Prosząc przed Boga tronem.

• Litania do bł. Stefana W. Frelichowskiego
  • Modlitwa o kanonizację:

Wszechmogący i miłosierny Boże, Ty nam dajesz pasterzy według serca swego, uzdalniając ich do ofiarnej miłości na wzór Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza. Napełniony taką miłością, Ksiądz Stefan Wincenty Frelichowski uczestnik cierpień Chrystu­sowych, poniósł męczeńską śmierć w służbie bra­ciom, którzy doznali ogromu krzywd, bólu i opusz­czenia. Idąc ciemną doliną, zła się nie uląkł, lecz mężnie zło dobrem zwyciężał. Racz, Panie, za wstawiennictwem Błogosła­wionego Stefana Wincentego, udzielić mi łaski…, o którą pokornie Cię proszę. Spraw również w swej dobroci, aby ten heroiczny świadek miłości pasterskiej ry­chło dostąpił chwały Świętych. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen

• Błogosławieństwo relikwiarzem
  • Uczczenie relikwii Patrona - ucałowanie relikwiarza
  • Pieśń - Boży Kapłanie według serca Pana

Tyś od dzieciństwa zrozumiał dar Jego,

Przez trudy życia i walkę ze sobą

Szukałeś drogi w ciemnościach do Niego.

Ref.: Błogosławiony Księże Stefanie

Chlubo miłości Boga i łudzi

Módl się za nami przed tronem Pana

By Miłość Jego w nas zajaśniała.

Niedziela, 24 lutego

1130 – Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. dr. Pawła Rochmanao łaski Boże za wstawiennictwem bł. ks. Stefana W. Frelichowskiego oraz rychłą Jego kanonizację.