• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 24 listopada 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24 listopada 2019r.

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata ustanowiona przed ponad 90 laty encykliką papieża Piusa XI Quas primas, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Uwielbiamy i składamy dzięki za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia.

 1. W tę niedzielę, 24 listopada, o godz. 19.00 spotkanie w kościele z rodzicami młodzieży klas ósmych, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
 2. W niedzielę, 17 listopada, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na realizację płatności za wykonane prace związane z wystrojem wnętrza kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji.Zebraliśmy kwotę: 4.371,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
 3. W niedzielę, 1 grudnia, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 4. W sobotę, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła, brata św. Piotra, jednego z najbliższych uczniów Pana Jezusa.
 5. Od następnej niedzieli rozpoczynamy czas Adwentu, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Msze św. roratnie odprawiane będą codziennie o godz. 18.00. Już teraz zachęcam dzieci do przygoto­wania lampionów, które będą dla wszystkich widocznym światełkiem na drodze spotkania z Chrystusem.
 6. Wraz z początkiem Adwentu, 1 grudnia br. rozpocznie się nowy program duszpasterski, którego hasło na rok 2019/20 brzmi: „Wielka Tajemnica Wiary”. Towarzyszyć będzie motto z Biblii: „(…) abyście uwierzyli w Tego, którego (Bóg) posłał” (J 6,29). Rok liturgiczny rozpoczyna trzyletni program duszpasterski na lata 2019-2022, odbywający się pod hasłem: "Eucharystia daje życie". Nowy program będzie koncentrował się na Eucharystii. Celem programu jest zapraszanie wiernych do jeszcze bardziej świadomego udziału w Tajemnicy wieczernika.
 7. W I niedzielę adwentu, 1 grudnia, po każdej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które do naszych domów zaniosą przedstawiciele naszej parafii. Ofiary z opłatków przeznaczone są na zapłacenie należności za wykonane dotychczas prace przy kościele.
 8. Wypominki roczne będą odmawiane w każdą niedzielę o godz. 8.45.
 9. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do uroczystej I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
 10. Spotkania formacyjne, dla całej grupy młodzieży szkół średnich przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania, w każdą niedzielę o godz. 16.00 w salce duszpasterskiej w domu parafialnym.
 11. W niedzielę o godz. 19.00 (po wieczornej Mszy św.) spotkanie dla młodzieży klas ósmych, w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 12. Papież Franciszek na początku października zatwierdził dekret, który uznaje cud za wstawiennictwem kard. Stefana Wyszyńskiego. Data beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i wieloletniego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski została ustalona na 7 czerwca 2020r. Uroczystość odbędzie się w Warszawie na Placu Piłsudskiego. Pasterze Kościoła w Polsce proszą o podjęcie duchowego przygotowania do tego wydarzenia.