• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

2 Niedziela Adwentu - 8 grudnia 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 8 grudnia 2019r.

Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wraz z całym Kościołem uwielbiamy Boga za Maryję, którą wybrał na Matkę swojego Syna i odpowiednio przygotował do tej roli przez przywilej Niepokalanego Poczęcia. W ten sposób Maryja stała się pierwociną zbawczego dzieła Boga. „Pełną łaski”, której dziś oddajemy cześć, prośmy, byśmy umieli, jak Ona odpowiadać na Boże wezwanie, a troszcząc się o stan łaski w duszach naszych byli zawsze gotowi i otwarci na przyjęcie Boga do naszych serc.  

 1. W tę niedzielę, 8 grudnia, w Polsce przypada XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Podczas środowej audiencji generalnej Papież Franciszek w pozdrowieniach do Polaków powiedział: „Polecam wam to ważne dzieło i dziękuję wszystkim Polakom, którzy angażują się na rzecz sąsiadujących Kościołów, w duchu braterskiej miłości. Niech Bóg wam błogosławi!”.Zbiórka ofiar do puszek na ten cel odbywa się po każdej Mszy św.
 2. W niedzielę, 1 grudnia, po każdej Mszy św. zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, Jak co roku, opłatek do naszych domów niosą przedstawiciele naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary składane przy przyjmowaniu opłatka na realizację płatności za wykonane prace związane z przygotowaniem wystroju wnętrza kościoła na uro­czystość konsekracji. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji wszystkichofiarodawców.
 3. W niedzielę, 1 grudnia, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na realizację płatności za wykonane prace związane z wystrojem wnętrza kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji.Zebraliśmy kwotę: 4.012,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
 4. W niedzielę, 15 grudnia, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 5. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 18.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Tegoroczne roraty przeżywamy ze św. Janem Pawłem II.
 6. W tym miesiącu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami w sobotę, 21 grudnia, od godz. 9.00.
 7. Od tej niedzieli organizujemy zbiórkę darów żywnościowych na rzecz rodzin najbardziej potrzebujących w naszej parafii.
 8. Rozpoczęło się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i rozprowadzanie świec. Ceny świec: mała – 6,50-zł; duża – 13,-zł, duża ozdobna – 15,-zł.
 9. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do uroczystej I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
 10. W tę niedzielę, 8 grudnia, o godz. 17.30 nabożeństwo rozpoczęcia przygotowania młodzieży klas ósmych do sakramentu Bierzmowania. Na nabożeństwo zapraszam rodziców tej młodzieży.
 11. W przyszłą niedzielę, 15 grudnia, o godz. 15.00 w salce duszpasterskiej w domu parafialnym, spotkanie dla młodzieży klas ósmych w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 12. W przyszłą niedzielę, 15 grudnia, o godz. 16.00 w salce duszpasterskiej w domu parafialnym, spotkanie dla młodzieży szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 13. W tym tygodniu patronują nam: 13 grudnia – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.