• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

4 Niedziela Adwentu - 22 grudnia 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2019r.

Czwarta niedziela Adwentu jest szczytem oczekiwania. Oto już wkrótce będziemy się radować uroczystym wspomnieniem narodzenia Jezusa Chrystusa. Adwent ma przygotować nas do tej uroczystości. W dawnej Polsce przybywający do świątyni ludzie różnych stanów i profesji uczestniczyli w przygotowujących do uroczystości Narodzenia Pańskiego mszach roratnich, podczas których zapalano świece ze słowami: „jestem gotów na przyjście Pana”. Czy i ja mogę u końca adwentowego czasu również powiedzieć: „jestem gotów na przyjście Pana”?

 1. Dobiega końca czas Adwentu. We wtorek, 24 grudnia, o godz. 8.00 ostatnia Msza św. roratnia.
 2. W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość. Niech nasze domy w tych dniach rozbrzmiewają kolędą płynącą z naszych serc.
 3. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki.Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia według św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Po wieczerzy wigilijnej w naszych rodzinach zapraszam do świątyni na Pasterkę o godz. 24.00.
 4. W niedzielę, 15 grudnia, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na realizację płatności za wykonane prace związane z wystrojem wnętrza kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji. Zebraliśmy kwotę: 4.087,-zł. Bóg zapłaćwszystkim za złożone ofiary.
 5. Bóg zapłaćwszystkim ofiarodawcom za złożone dary materialne i ofiary pieniężne na rzecz rodzin najbardziej potrzebujących w naszej parafii.
 6. Są jeszcze do nabycia świece, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ceny świec: duża – 13,-zł, duża ozdobna – 15,-zł.
 7. Serdecznie zapraszam do zakupienia w naszej parafii stroików, wianków i ozdób bożonarodzeniowych. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na świąteczną dekorację naszego kościoła.
 8. W Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, 29 grudnia, w czasie mszy św. będziemy się modlić za rodziny naszej parafii, małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie.
 9. Zbliża się czas kolędowych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach, które rozpoczniemy w piątek, 27 grudnia 2019r.

W intencji śp. Bożeny Polasik Msze św. zostaną odprawione w następujących terminach: 19.01. godz. 9.00; 09.02. godz. 9.00; 14.02. godz. 18.00; 21.02. godz. 18.00; 17.03. godz. 18.00.

Wizyta duszpasterska – kolęda

27 grudnia (piątek)                  – godz. 15.00 – ul. Krańcowa, Kolorowa, Wodociągowa

29 grudnia (niedziela)              – godz. 14.00 – ul. Bydgoska

30 grudnia (poniedziałek)         – godz. 15.00 – ul. Chorągiewka, Prosta, Gniewkowska

  2 stycznia (czwartek)             – godz. 15.00 – ul. Kameralna 1, 2, 3, 4

  3 stycznia (piątek)                 – godz. 15.00 – ul. Kameralna 5, 6, 7, 8

  4 stycznia (sobota)                – godz. 14.00 – ul. Lisia, Leśna

  5 stycznia (niedziela)             – godz. 14.00 – ul. Pogodna 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 14

Dalszy plan wizyty duszpasterskiej - kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę, 29 grudnia.