3 Niedziela Zwykła - 26 stycznia 2020r.

III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020r.

Msza święta jest największym darem, jaki otrzymujemy od kochającego Boga. Trudno być może czasem w to uwierzyć, gdyż wydaje się nam, że o wiele bardziej przekonałyby nas i nawróciły jakieś cudowne wydarzenia. Tymczasem, to właśnie podczas Eucharystii Bóg staje się nam tak bardzo bliski. Przychodzi, by dać siebie samego. Dlatego każda Msza święta może być dla mnie Bożym Narodzeniem. Trzeba tylko pragnąć Jezusa, zachwycić się choć odrobinę tym niesłychanym Darem i przyjąć fascynujące zaproszenie skierowane właśnie do mnie.

1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego. Papież Franciszek ustanowił ją we wrześniu 2019r. W Liście Apostolskim w formie Motu proprio „Aperuit illis” napisał: „Ustanawiam zatem III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Niech Niedziela poświęcona Słowu sprawi, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego, jak święty autor nauczał już w dawnych czasach: «Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić» (Pwt 30, 14)”.
  2. Dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu oraz 67. Światowy Dzień Trędowatych.
  3. Rozpoczynające się ferie zimowe to dla wszystkich moment odpoczynku, oderwania się od szkolnych obowiązków oraz szansa na zebranie sił na drugi semestr nauki. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i katechetom życzę dobrego wypoczynku i opieki naszego patrona bł. ks. Stefana Frelichowskiego.
  4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada I sobota miesiąca. Z racji Światowego Dnia Chorego wizyta u chorych w lutym wyjątkowo we wtorek, 11 lutego.
  5. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Msze św. przychodzimy ze świecami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  6. Z inicjatywy Ojca Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na utrzymanie klasztoru kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek w Łasinie.
  7. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone świece dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  8. W niedzielę, 19 stycznia, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej zbieraliśmy ofiary na realizację płatności za wykonane prace związane z wystrojem wnętrza kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji. Zebraliśmy kwotę: 4.273,-zł. Bóg zapłaćwszystkim za złożone ofiary.
  9. W niedzielę, 2 lutego, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  10. Trwa czas kolędowych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach. Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w rodzinnym gronie – w podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku i przyjęcie Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Ofiary składane w czasie kolędy przeznaczam na uregulowanie płatności za wykonane prace związane z wystrojem wnętrza kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji.

Wizyta duszpasterska – kolęda

26 stycznia (niedziela)                 – godz. 14.00 – ul. Poznańska 272, 317 - 345

27 stycznia (poniedziałek)            – godz. 15.30 – ul. Poznańska 292

28 stycznia (wtorek)                    – godz. 15.30 – ul. Poznańska 182