• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

4 Niedziela Zwykła – Święto Ofiarowania Pańskiego - 2 lutego 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Zwykła – Święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego 2020r.

Zanim kilkadziesiąt lat po narodzeniu Jezusa Chrystusa świątynia jerozolimska została zburzona przez Rzymian, Maryja z Józefem zdążyli jeszcze przynieść do niej Dziecię, aby Je ofiarować Ojcu. Zastali tam dwoje starców – Symeona i Annę, dla których świątynia była drugim domem. I oni właśnie w tym dniu spotkali w świątyni nie tylko Stwórcę, ale także Zbawiciela. My również, na wzór Świętej Rodziny, przychodzimy do świątyni, aby spotkać Zbawiciela, złączyć się z Jego ofiarą i ofiaro­wać Mu to wszystko, co przynosimy w naszych sercach.

 1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego w naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na Msze św. przychodzimy ze świecami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
 2. Z inicjatywy Ojca Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na utrzymanie klasztoru kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek w Łasinie.
 3. Dzisiaj, 2 lutego, na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone świece dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 4. Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszychkościołach i rodzinach.
 5. W tę niedzielę, 2 lutego, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na realizację płatności za wykonane prace związane z wystrojem wnętrza kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji.
 6. Dobiega końca wizyta duszpasterska – kolęda. Rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie mogą to uczynić w terminie dodatkowym, po uprzednim uzgodnieniu wizyty duszpasterskiej w biurze parafialnym lub zakrystii kościoła. Wyrażam serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie, którego wyrazem są otwarte domy i mieszkania, obecność domowników. Równocześnie proszę przyjąć wyrazy wdzięczności za składane z tytułu wizyty ofiary, które przeznaczamy na uregulowanie płatności za wykonane prace związane z wystrojem wnętrza kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji. W intencji rodzin naszej parafii w niedzielę, 9 lutego br. o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z prośbą o błogosławieństwo i opiekę Bożą.
 7. W poniedziałek, 3 lutego, zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00 z błogosławieństwemśw. Błażeja, patrona chorób gardła.
 8. W piątek, 7 lutego, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 19.00
 9. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17.00.
 10. 11 lutego br., w dzień liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, będziemy obchodzić XXVIII Światowy Dzień Chorego. Tego dnia, 11 lutego, o godz. 9.00 msza św., w czasie której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, a po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób „lurdzki". Serdecznie zapraszam chorych, cierpiących fizycznie i duchowo, a także osoby starsze i pracowników Służby Zdrowia. Bardzo proszę rodziny, sąsiadów i znajomych, aby pomogli Chorym dotrzeć do kościoła w to ich szczególne święto. Po mszy św. wizyta duszpasterska u chorych, którzy nie mogli uczestniczyć w nabożeństwie w kościele.
 11. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i katechetom na czas ferii życzę dobrego wypoczynku i opieki naszego patrona bł. ks. Stefana Frelichowskiego.

   Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Annę Piórek, l. 86, zam. Mała Nieszawka, ul. Prosta. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Anny zostaną odprawione msze św.: 04.02. godz. 9.00; 13.02. godz. 18.00; 01.03. godz. 11.00; 22.03. godz. 9.00; 26.03. godz. 18.00.

Wizyta duszpasterska – kolęda

02 lutego (niedziela)                   – godz. 14.00 – ul. Poznańska 294G 43 - 72

03 lutego (poniedziałek)              – godz. 15.30 – ul. Poznańska 294F 1 - 36

04 lutego (wtorek)                      – godz. 15.30 – ul. Poznańska 294H 1 - 15; 31 - 45; 58 - 69

05 lutego (środa)                        – godz. 15.30 – ul. Poznańska 294H 16 - 30; 46 - 57

06 lutego (czwartek)                   – godz. 15.30 – kolędy dodatkowe,