6 Niedziela Zwykła - 16 lutego 2020r.

VI Niedziela Zwykła – 16 lutego 2020r.

Bóg najpełniej objawił nam swoją mądrość w osobie Jezusa Chrystusa i Jego dziele zbawienia. Każde spotkanie z tą wcieloną Mądrością ma nas kształtować i pociągać wzwyż. Msza Święta jest najskuteczniejszą lekcją. Tutaj słuchamy natchnionego słowa i uczestniczymy w Ofierze Jezusa, w której to słowo staje się rzeczywistością. Tutaj również otrzymujemy łaskę, mocą, której możemy w życiu wypełnić to, czego się uczymy w szkole Jezusa Mistrza.

1. W tę niedzielę, 16 lutego, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na realizację płatności za wykonane prace związane z wystrojem wnętrza kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji.
  2. W tę niedzielę, 16 lutego, o godz. 15.00 w salce duszpasterskiej w domu parafialnym, spotkanie dla młodzieży klas ósmych w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  3. W tę niedzielę, 16 lutego, o godz. 16.00 w salce duszpasterskiej w domu parafialnym, spotkanie dla młodzieży szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  4. W przyszłą niedzielę, 23 lutego br., przypada Odpust Parafialny. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks.prałat Krzysztof Lewandowski, proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dziekan naszego dekanatu Toruń IV. Duchowym przygotowaniem do patronalnej uroczystości jest nowenna do błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego odmawiana od piątku, 14 lutego, codziennie po wieczornej Mszy św.
  5. W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia w toruńskich parafiach odbędzie się cykl spotkań poświęconych postaci kard. Stefana Wyszyńskiego. Spotkania, które organizuje Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Toruńskiej, będą się odbywały według podobnego schematu: po Mszy św. wieczornej odprawianej pod przewodnictwem ks. bp. Józefa Szamockiego, odbędą się dwa wykłady dk. prof. Waldemara Rozynkowskiego i dr. Michała Białkowskiego. Spotkania odbędą się w następujących terminach i miejscach:20 lutego (czwartek) w parafii św. Piotra i Pawła w Toruniu (Msza św. o godz. 18.30);26 marca (czwartek) w parafii św. Józefa w Toruniu (Msza św. o godz. 18.00); 2 kwietnia (czwartek) w par. Wniebowzięcia NMP w Toruniu (Msza św. o godz. 18.30); 23 kwietnia (czwartek) w parafii Chrystusa Króla w Toruniu (Msza św. o godz. 18.00).
  6. W tym tygodniu, w sobotę, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy świętego Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji panującego nam obecnie Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
  7. Wszystkim parafianom, przyjaciołom i dobroczyńcom, życzę błogosławionej niedzieli oraz wszelkiego dobra na cały nowy tydzień.