• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 12 kwietnia 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12 kwietnia 2020r.

 1. Niedziela Zmartwychwstania jest w centrum roku kościelnego. Wszystkie inne niedziele są wspomnieniem tej niedzieli nad niedzielami. Radość Wielkiej Nocy, radość Zmartwychwstania naszego Zbawiciela wybrzmiewa dziś w całej pełni, dając nam nadzieję naszego zmartwychwstania. Chrześcijanin nie powinien rozpaczać z powodu swych grzechów, bo z pustego Grobu Jezusa rozbłysło przebaczenie. Nie powinien lękać się śmierci, bo wyzwoliła nas od niej śmierć Zbawiciela. W radości świętujmy uroczystość powstania naszego Pana z martwych.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w każdą niedzielę, o godz. 9.00, 11.00 i 18.15.
 3. Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą uroczystości Miłosierdzia Bożego. Do tej uroczystości przygotowujemy się duchowo odmawiając codziennie o godz. 17.00 Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 4. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W oparciu o nowe Rozporządzenie Prezesa Rady Ministróww sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 9 kwietnia br., przedłużone zostaje do dnia 19 kwietnia br. obostrzenie, na mocy którego w liturgii (niedzielnej, świątecznej, obrzędowej i w dni powszednie) nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób (poza sprawującymi kult i posługującymi). Dotyczy to okresu od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego (12 kwietnia) do Niedzieli Miłosierdzia Bożego włącznie (19 kwietnia). W praktyce ponownie oznacza to, że w Eucharystii mogą uczestniczyć osoby związane z intencją danej Mszy Świętej i to tylko w ilości do 5-ciu.
 6. W związku z tym zachęcam do następujących praktyk duchowych w tygodniu oktawy Wielkanocnej:
  codziennie od godz. 8.00 w kruchcie kościoła będzie można podjąć indywidualną modlitwę,

  - codziennie od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z Nowenną do Miłosierdzia Bożegoi modlitwą za wstawiennictwem bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego w intencji osób chorych, lekarzy, personelu medycznego i służb sanitarnych oraz wygaśnięcia epidemii koronawirusa,
  - codziennie od godz. 17.30 indywidualna cicha adoracja Najświętszego Sakramentu,
  - codziennie od godz. 17.30 spowiedź św.
 7. W związku z nadzwyczajną sytuacją Bierzmowanie młodzieży szkół średnich, planowane na 21 kwietnia br., jest odwołane. Nowy termin zostanie podany po uzgodnieniu z księdzem Biskupem.
 8. W związku z nadzwyczajną sytuacją Uroczystość I Komunii św., planowana na 30 maja br., jest przeniesiona na 12 września br.
 9. Czas spowiedzi wielkanocnej potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Przemysław Paczkowski, st. wolny; z Parafii Wniebowzięcia NMP w Toruniu
    Agnieszka Szynal, st. wolny; z tutejszej Parafii