5 Niedziela Wielkanocy - 10 maja 2020r.

V Niedziela Wielkanocy – 10 maja 2020r.

Niedziela, dzień w którym zmartwychwstał nasz Pan. On zaprasza nas do tego, aby zjednoczyć się z Nim, a przez to wydawać obfity owoc każdego dnia. Bóg pragnie również, abyśmy szli drogą, którą dla każdego z nas przygotował, by w ten sposób przejść szczęśliwie przez życie, a na końcu dojść do nieba.

1. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypada 100-na rocznica urodzin naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.Zapraszam codzienne o godz. 17.30 na Nowennę do św. Jana Pawła II.
  2. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.
  3. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
  4. W niedzielę, 17 maja, w czasie Mszy św. kolekta budowlana.
  5. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele w tygodniu o godz. 18.30, w niedzielę i święta o godz. 19.00. Na to nabożeństwo zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.
  6. Zgodnie z projektem rozporządzenia Rady Ministrów, od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący „kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania”.
  7. Od 20 kwietnia w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 70 osób.
  8. Msze św. sprawowane są przy zachowaniu zaleceń sanitarnych według naszego zwyczajnego porządku zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie. Wszystkich prosimy o zachowanie zalecanych odległości wewnątrz świątyni. Osoby, które lękają się zakażenia, w dalszym ciągu mogą korzystać z dyspensy Księdza Biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej, która pozostaje aktualna do odwołania.
  9. W związku z tym zachęcam do następujących praktyk duchowych w tygodniu:
    codziennie od godz. 8.00 w kruchcie kościoła będzie można podjąć indywidualną modlitwę,
    codziennie o godz. 17.30 - Nowenna do św. Jana Pawła II.
  10. W związku z nadzwyczajną sytuacją Uroczystość I Komunii św., planowana na 30 maja br., jest przeniesiona na 12 września br.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janinę Ziółkowską, zam. przy ul. Szubińskiej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Janiny zostaną odprawione msze św.: 16.05. godz.18.00, 29.05. godz. 18.00, 8.06. godz.18.00, 14.06. godz.18.15, 21.06. godz.18.15.