• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

11 Niedziela Zwykła - 14 czerwca 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020r.

Eucharystia jest czasem szczególnego spotkania z Bogiem – Bogiem, który jest dobry i hojny. On daje nam siebie samego, by zacieśnić z nami przyjaźń. Ciało Pana daje również siłę, aby innym głosić królestwo Boże. Prośmy dobrego Ojca, aby otworzył nasze serca na obecność Jego Syna pod postacią chleba i aby uzdolnił nas do przyjęcia wszelkich Jego darów. A za wszystkie sytuacje, w których Go obraziliśmy, zraniliśmy Jego miłość, szczerze przepraszajmy.

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz.18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
 2. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i ziół.
 3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji rangi uroczystości nie obowiązuje nas post piątkowy.
 4. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.
 5. W niedzielę, 7 czerwca, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zebraliśmy kwotę: 2863.,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
 6. W niedzielę, 21 czerwca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 7. Zbliża się uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Centralna uroczystość odbędzie się w sobotę, 27 czerwca o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel.
 8. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu oddajemy podczas nabożeństw czerwcowych w niedzielę i w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
 9. Od soboty, 6 czerwca, ustała dyspensa biskupa toruńskiego od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. „Z dniem 6 czerwca br. odwołuję dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych i serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy! Jednocześnie proszę o ostrożność, odpowiedzialność i rozwagę! Przypominam, że osoby chore oraz wszyscy, którzy zauważą u siebie objawy infekcji (np. kaszel, podwyższona temperatura, itp.) są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Przypominam równocześnie o konieczności zachowania w kościołach dystansu i obowiązku zakrywania ust i nosa.” Pełny tekst komunikatu w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
 10. Zgodnie z projektem rozporządzenia Rady Ministrów, od 16 kwietnia, w dalszym ciągu osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący „kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania”.
 11. W niedzielę, 14 czerwca, o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi klas III i ich rodzicami w ramach przygotowania do uroczystość I Komunii św., planowanej na 12 września br.
 12. W niedzielę, 21 czerwca, na Mszy św. o godz. 18.15., spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. uzgodnienie dalszego porządku przygotowania.