11 Niedziela Zwykła - 14 czerwca 2020r.

XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020r.

Eucharystia jest czasem szczególnego spotkania z Bogiem – Bogiem, który jest dobry i hojny. On daje nam siebie samego, by zacieśnić z nami przyjaźń. Ciało Pana daje również siłę, aby innym głosić królestwo Boże. Prośmy dobrego Ojca, aby otworzył nasze serca na obecność Jego Syna pod postacią chleba i aby uzdolnił nas do przyjęcia wszelkich Jego darów. A za wszystkie sytuacje, w których Go obraziliśmy, zraniliśmy Jego miłość, szczerze przepraszajmy.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz.18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
  2. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i ziół.
  3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji rangi uroczystości nie obowiązuje nas post piątkowy.
  4. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.
  5. W niedzielę, 7 czerwca, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zebraliśmy kwotę: 2863.,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
  6. W niedzielę, 21 czerwca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  7. Zbliża się uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Centralna uroczystość odbędzie się w sobotę, 27 czerwca o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel.
  8. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu oddajemy podczas nabożeństw czerwcowych w niedzielę i w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  9. Od soboty, 6 czerwca, ustała dyspensa biskupa toruńskiego od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. „Z dniem 6 czerwca br. odwołuję dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych i serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy! Jednocześnie proszę o ostrożność, odpowiedzialność i rozwagę! Przypominam, że osoby chore oraz wszyscy, którzy zauważą u siebie objawy infekcji (np. kaszel, podwyższona temperatura, itp.) są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Przypominam równocześnie o konieczności zachowania w kościołach dystansu i obowiązku zakrywania ust i nosa.” Pełny tekst komunikatu w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
  10. Zgodnie z projektem rozporządzenia Rady Ministrów, od 16 kwietnia, w dalszym ciągu osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący „kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania”.
  11. W niedzielę, 14 czerwca, o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi klas III i ich rodzicami w ramach przygotowania do uroczystość I Komunii św., planowanej na 12 września br.
  12. W niedzielę, 21 czerwca, na Mszy św. o godz. 18.15., spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. uzgodnienie dalszego porządku przygotowania.