12 Niedziela Zwykła - 21 czerwca 2020r.

XII Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2020r.

Lęk to uczucie, którego wszyscy doświadczamy. Towarzyszy nam w różnych sytuacjach, czasem nawet paraliżuje nasze działania. W dzisiejszej liturgii Bóg wychodzi naprzeciw wszystkim naszym lękom i swoją obecnością rozjaśnia ciemności ludzkiej egzystencji.

1. W tę niedzielę, 21 czerwca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  2. W tę niedzielę, 21 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.00, spotkanie wspólnoty Róży Różańcowej Rodziców.
  3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Otoczmy swoją modlitwą wszystkich ojców, by godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  4. W środę, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła, jest również jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce.
  5. W piątek, 26 czerwca, o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo pokutne dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
  6. Koniec roku szkolnego zachęca do stanięcia przed Bogiem z dziękczynieniem. W piątek, 26 czerwca, zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 na wspólne dziękczynienie za miniony, bardzo nietypowy rok szkolny, dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Będziemy dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas, będziemy prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, a także duchowego wzrostu.
  7. W sobotę, 27 czerwca, uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy, opiekunki diecezji. Jest to szczególny dzień modlitw za cały Kościół Toruński. W tym roku peregrynacjaobrazu M.B. Nieustającej Pomocyrozpoczęła się 20 czerwca w toruńskiej katedrze. Obraz Matki Bożej wędrować będzie do 27 czerwca i nawiedzi 7 kościołów, by ostatniego dnia powrócić do diecezjalnego sanktuarium Patronki diecezji. Zwieńczeniem tegorocznych obchodów ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie uroczysta Msza św. w sanktuarium na toruńskich Bielanach. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie bp Wiesław Śmigiel, który odmówi także akt zawierzenia diecezji Najświętszej Maryi Pannie.
  8. W tę niedzielę, 21 czerwca, na Mszy św. o godz. 18.15., spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. uzgodnienie dalszego porządku przygotowania
  9. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu oddajemy podczas nabożeństw czerwcowych w niedzielę i w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  10. Zgodnie z projektem rozporządzenia Rady Ministrów, od 16 kwietnia, w dalszym ciągu osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący „kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania”.