• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

12 Niedziela Zwykła - 21 czerwca 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2020r.

Lęk to uczucie, którego wszyscy doświadczamy. Towarzyszy nam w różnych sytuacjach, czasem nawet paraliżuje nasze działania. W dzisiejszej liturgii Bóg wychodzi naprzeciw wszystkim naszym lękom i swoją obecnością rozjaśnia ciemności ludzkiej egzystencji.

 1. W tę niedzielę, 21 czerwca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 2. W tę niedzielę, 21 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.00, spotkanie wspólnoty Róży Różańcowej Rodziców.
 3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Otoczmy swoją modlitwą wszystkich ojców, by godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 4. W środę, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła, jest również jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce.
 5. W piątek, 26 czerwca, o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo pokutne dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
 6. Koniec roku szkolnego zachęca do stanięcia przed Bogiem z dziękczynieniem. W piątek, 26 czerwca, zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 na wspólne dziękczynienie za miniony, bardzo nietypowy rok szkolny, dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Będziemy dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas, będziemy prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, a także duchowego wzrostu.
 7. W sobotę, 27 czerwca, uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy, opiekunki diecezji. Jest to szczególny dzień modlitw za cały Kościół Toruński. W tym roku peregrynacjaobrazu M.B. Nieustającej Pomocyrozpoczęła się 20 czerwca w toruńskiej katedrze. Obraz Matki Bożej wędrować będzie do 27 czerwca i nawiedzi 7 kościołów, by ostatniego dnia powrócić do diecezjalnego sanktuarium Patronki diecezji. Zwieńczeniem tegorocznych obchodów ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie uroczysta Msza św. w sanktuarium na toruńskich Bielanach. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie bp Wiesław Śmigiel, który odmówi także akt zawierzenia diecezji Najświętszej Maryi Pannie.
 8. W tę niedzielę, 21 czerwca, na Mszy św. o godz. 18.15., spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. uzgodnienie dalszego porządku przygotowania
 9. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu oddajemy podczas nabożeństw czerwcowych w niedzielę i w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
 10. Zgodnie z projektem rozporządzenia Rady Ministrów, od 16 kwietnia, w dalszym ciągu osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący „kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania”.