24 Niedziela Zwykła - 13 września 2020r.

XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020r.

Ubogie dary: chleb i wino, mocą Ducha Świętego staną się za chwilę dla nas największym bogactwem – zbawczym Ciałem i Krwią Chrystusa. Tylko On sprawia, że każdy, nawet najmniejszy gest, słowo, ofiara, mogą stać się najcenniejszym darem poprzez miłość ofiarującego. Niech nasze niedzielne spotkanie z Bogiem, w czasie którego jesteśmy hojnie obdarowywani łaskami przez Ojca Niebieskiego, stanie się także dla nas okazją do podzielenia się między sobą wiarą i dobrem materialnym.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce X Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny. Z tej okazji Episkopat Polski wystosował List Pasterski „Budujmy więzi!”
  2. W niedzielę, 6 września, w ramach kolekty budowlanejzebraliśmy kwotę:2.648,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
  3. W niedzielę, 20 września, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  4. W sobotę, 12 września, na Mszy św. o godz. 11.00 dziesięcioro dzieci klas IV przyjęło do serca Jezusa Chrystusa i po raz pierwszy w pełni uczestniczyło we Mszy św.Módlmy się za te dzieci, aby z tego źródła czerpały zawsze siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa.
  5. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za prace porządkowe i dekoracyjne w przygotowaniu kościoła na tę uroczystość. Dziękuję również za dar, czyli środki na zakup oświetlenia czterech absyd kościoła.
  6. W piątek, 18 września obchodzimy święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i patrona młodzieży.
  7. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do uroczystej I Komunii św. Po Mszy św. omówienie z rodzicami bieżących spraw.
  8. Spotkania formacyjne, dla całej grupy młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania, w niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00.
  9. Od tej niedzieli, 13 września, Msza św. wieczorna o godz. 18.00.
  10. Przypominam, że w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult. Również Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki ponownie apeluj do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.