• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

25 Niedziela Zwykła - 20 września 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła – 20 września 2020r.

 1. "W pokornym znaku chleba i wina, przemienionych w Jego Ciało i Jego Krew, Chrystus wędruje razem z nami, jako nasza moc i nasz wiatyk, i czyni nas świadkami nadziei dla wszystkich. Jeżeli wobec tej tajemnicy rozum doświadcza własnych ograniczeń, to serce oświecone łaską Ducha Świętego dobrze wie, jaką przyjąć postawę, zatapiając się w adoracji i w miłości bez granic.” – Jan Paweł II.W dniach 26-27 września odbywać się będzie w naszej parafii Wieczysta Adoracja. Dokładny program podany jest na stronie internetowej i w gablocie na zewnątrz kościoła.
 2. W tę niedzielę, 20 września, w czasie Mszy św., kolekta budowlana na realizację płatności za wykonane prace związane z wystrojem wnętrza kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji.Bóg zapłaćwszystkim za składane ofiary.
 3. Od ubiegłej niedzieli, 13 września, Msza św. wieczorna o godz. 18.00
 4. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do uroczystej I Komunii św. Po Mszy św. omówienie z rodzicami bieżących spraw.
 5. Spotkania formacyjne, dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania:
  - grupa młodsza, w każdą niedzielę o godz. 16.00, w salce duszpasterskiej w domu parafialnym,
  - grupa starsza, w każdą niedzielę o godz. 17.00, w salce duszpasterskiej w domu parafialnym.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 (po wieczornej Mszy św.) spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
 7. W tym tygodniu patronują nam: 23 września – Święty ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.
 8. Jak co roku, zgodnie z naszą diecezjalną tradycją, w ostatnią niedzielę września (tj. 27.09), zbiórka charytatywna do puszek na rzecz działalności naszej Diecezjalnej Caritas.
 9. Przypominam, że w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult. Również Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki ponownie apeluj do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.