• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

26 Niedziela Zwykła - 27 września 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2020r.

 1. W naszej parafii trwa Wieczysta Adoracja. Święty Jan Paweł II w Encyklice Ecclesia De Eucharistia z 7 kwietnia 2003r. napisał:„W pokornym znaku chleba i wina, przemienionych w Jego Ciało i Jego Krew, Chrystus wędruje razem z nami, jako nasza moc i nasz wiatyk, i czyni nas świadkami nadziei dla wszystkich. Jeżeli wobec tej tajemnicy rozum doświadcza własnych ograniczeń, to serce oświecone łaską Ducha Świętego dobrze wie, jaką przyjąć postawę, zatapiając się w adoracji i w miłości bez granic.”
 2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako dzień Migranta i Uchodźcy. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek, które zostaną przeznaczone na pomoc w rozwiązaniu problemów migrantów przebywających w obozie dla uchodźców na wyspie Lesbos.
 3. „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” –św. Jan Paweł II. Wraz z październikiemw kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną. W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe dla wszystkich o godz. 8.15.
 4. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
 5. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.00.
 6. W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
 7. W niedzielę, 20 września, w ramach kolekty budowlanej zebraliśmy kwotę: 3.184,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
 8. W niedzielę, 4 października, kolekta budowlana.
 9. Od 13 września niedzielna Msza św. wieczorna o godz. 18.00.
 10. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do uroczystej I Komunii św. Po Mszy św. omówienie z rodzicami bieżących spraw.
 11. Spotkania formacyjne, dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania:
     - grupa młodsza, w każdą niedzielę o godz. 16.00, w salce duszpasterskiej w domu parafialnym,
     - grupa starsza, w każdą niedzielę o godz. 17.00, w salce duszpasterskiej w domu parafialnym.
 12. W tę niedzielę o godz. 19.00 (po wieczornej Mszy św.) spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
 13. Jak co roku, zgodnie z naszą diecezjalną tradycją, w ostatnią niedzielę września (tj. 27.09), zbiórka charytatywna do puszek na rzecz działalności naszej Diecezjalnej Caritas.
 14. Przypominam, że w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult. Również Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki ponownie apeluj do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.