• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

27 Niedziela Zwykła - 4 października 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła – 4 października 2020r.

 1. „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” – św. Jan Paweł II. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele w tygodniu o godz.17.30, przed Mszą św. wieczorną, w niedzielę o godz. 8.15.
 2. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
 3. W tę niedzielę, 4 października, w czasie Mszy św. kolekta budowlana.
 4. W środę, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) dokładnie 7 października 1571 roku.
 5. Również w środę, 7 października, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 19.00.
 6. W przyszłą niedzielę, 11 października, w związku z Dniem Papieskim zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary będzie zbierać młodzież naszej Parafii, przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania. W tym roku, gdy przypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, hasłem XX Dnia Papieskiego będą słowa biskupiego zawołania Jana Pawła II – „Totus Tuus” (Cały Twój).
 7. Dziękuję wszystkim biorącym udział w Wieczystej Adoracji, która wpisała się w duchowe przeżywanie 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i Jego patronatu w tym roku.
 8. Od 13 września niedzielna Msza św. wieczorna o godz. 18.00.
 9. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do uroczystej I Komunii św. Po Mszy św. omówienie z rodzicami bieżących spraw.
 10. Spotkania formacyjne, dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania:
  - grupa młodsza, w każdą niedzielę o godz. 16.00, w salce duszpasterskiej w domu parafialnym,
  - grupa starsza, w każdą niedzielę o godz. 17.00, w salce duszpasterskiej w domu parafialnym.
 11. Młodzież przyjmie ten sakrament z rąk ks. Bpa Wiesława Śmigla we czwartek, 29 października br., w czasie wizyty duszpasterskiej w naszej parafii.
 12. Przypominam, że w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult. Również Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki ponownie apeluj do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

   Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józefa Kuśnierkiewicza, l.83, zam. przy ul. Leśnej, Franciszka Gostkowskiego l.64, zam. przy ul. Prostej. Rodzinie zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.