30 Niedziela Zwykła - 25 października 2020r.

XXX Niedziela Zwykła – 25 października 2020r.

1. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych, wynikających ze wzrostu zakażeń koronawirusem, biskup toruński Wiesław Śmigiel udziela dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta.
  2. W najbliższy czwartek, 29 października, do naszej parafii z wizytą duszpasterską przybędzie ks. Bp Wiesław Śmigiel. Wizytacja duszpasterska to szczególny czas dla wspólnoty całej parafii, gdy Biskup, jako następca Apostołów – przychodzi do małej owczarni, aby przyjrzeć się jej radościom i troskom oraz aby modlić się wraz z nami i umocnić swoim słowem naszą wiarę. Chrystus w swoim apostole szczególnie nawiedza parafię, aby nam błogosławić. W tym dniu serdecznie zapraszam na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Na mszę św. o godz. 18.00 bardzo proszę przede wszystkim młodzież bierzmowaną i świadków.
  3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami sanitarnymi w tym dniu nie będą sprawowane Msze św. na cmentarzach przy ul. Poznańskiej. Zachęcam wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich oraz modlitwę za zamarłych na całą „oktawę” Uroczystości. W związku z pandemią Covid-19Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie: odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych. 1)Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. 2)Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
  4. Przewodniczący KEP ks. abp Stanisław Gądecki wystosował apel: (…) W trosce o życie i zdrowie naszych rodaków apeluję o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości. Apeluję również do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę. (…) W tym trudnym czasie otaczam wszystkich Polaków modlitwą, za wstawiennictwem świętych patronów naszej Ojczyzny.
  5. W niedzielę, 18 października, w ramach kolekty budowlanejzebraliśmy kwotę: 2.753,-zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  6. W niedzielę, 1 listopada, w czasie Mszy św. kolekta budowlana.
  7. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną, w niedzielę dla wszystkich o godz. 8.15.
  8. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii po każdej Mszy św. i w biurze parafialnym. Druki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypominki roczne będą odmawiane w każdą niedzielę o godz. 8.45.
  9. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do uroczystej I Komunii św. Po Mszy św. omówienie z rodzicami bieżących spraw.
  10. Zarówno w kościołach i kaplicach jak i w przestrzeni publicznej, do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult.W związku ze zmianą obostrzeń epidemicznych dokonanych przez Rząd informuję, że w naszej świątyni w nabożeństwach może uczestniczyć 100 osób.