Niedziela Chrztu Pańskiego - 10 stycznia 2021r.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 10 stycznia 2021r.

Od dnia naszego chrztu świętego należymy do Jezusa. Jego obraz w naszych sercach zmienia się, tak jak my się zmieniamy. On sam JEST niezmienny, ale my z perspektywy naszego ży­cia inaczej na Niego patrzymy. Nie możemy no­sić w sobie całe życie jednego obrazu Jezusa, zapamiętanego z dzieciństwa. Jakby to był je­den wydrukowany, niezmienny obrazek. Chrystusa trzeba wciąż na nowo odkrywać. On nam w tym pomaga w sakramentach świętych. Tam spotykamy żyjącego Jezusa.

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także, gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu.
  2. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  3. Pod hasłem: Życie i śmierć. „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15) w niedzielę, 17 stycznia, odbędzie się XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa i obowiązujące ograniczenia wszystkie wydarzenia będą odbywać się w przestrzeni Internetu.
  4. W niedzielę, 17 stycznia, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  5. W związku z obostrzeniami odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, nie odbędą się w formie tradycyjnej. Pragnę spotkać się z Wami, Drodzy Parafianie, w naszej świątyni na wspólnym kolędowaniu przy żłóbku. Każde spotkanie przeżyjemy uczestnicząc we Mszy Świętej o godz. 18.00, w czasie której będziemy wypraszać dla Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Msze św. w tej intencji są sprawowane od 4 stycznia w dni powszednie według porządku podanego w ogłoszeniach umieszczonych w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Po Mszy św. poszczególne osoby i rodziny otrzymają buteleczkę ze święconą wodą i obrazek z modlitwą błogosławieństwa rodziny i domu. Każda z rodzin może złożyć ofiarę na realizację płatności za prace wykonane przy kościele, opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i utrzymanie parafii.
  6. Zarówno w kościołach i kaplicach jak i w przestrzeni publicznej, do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult.W związku ze zmianą obostrzeń epidemicznych w naszej świątyni w nabożeństwach może uczestniczyć 70 osób.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedłdo wieczności śp.: Wojciech Włodkowski, zam. przy ul. Poznańskiej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

intencji śp. Bernarda Szymańskiego Msze św. będą sprawowane: 7.02. godz. 11.00; 7.03. godz. 11.00 (int. od Jarosława Gotówki z rodziną); 14.03. godz. 9.00; 28.03. godz. 9.00; 18.04. godz. 9.00; 2.05. godz. 9.00; 16.05. godz. 9.00.

intencji śp. Sławomira Celmera Msze św. będą sprawowane: 14.02. godz. 18.00; 16.03. godz. 18.00; 21.03. (int. od rodziny Kanieckich); 30.03. godz. 18.00; 5.04. godz. 18.00.