2 Niedziela Zwykła - 17 stycznia 2021r.

II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2021r.

Chodźcie, a zobaczycie - tymi słowami Jezus Chrystus zaprosił pierwszych uczniów, by poszli za Nim, by byli Jego towarzyszami i świadkami wielkich dzieł, jakie miał zamiar dokonać. My również jesteśmy uczniami i uczennicami Jezusa Chrystusa - Jego Świadkami w zmaterializowanym współczesnym świecie. Eucharystia, w której w tej chwili uczestniczymy, pra­gnie nas umocnić w składaniu chrześcijańskiego świadectwa: utwierdzić naszą wiarę, od­nowić nadzieję i ożywić miłość.

1. Pod hasłem: Życie i śmierć. „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15) w tę niedzielę, 17 stycznia, odbywa się XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa i obowiązujące ograniczenia wszystkie wydarzenia będą odbywać się w przestrzeni Internetu.
  2. Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań z całego świata spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. Podczas Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021 rozważany będzie biblijny tekst zaczerpnięty z Ewangelii Jana 15,1–17. Materiały do ekumenicznych modlitw zostały przygotowane we wspólnocie Grandchamp w Szwajcarii.
  3. W tę niedzielę, 17 stycznia, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  4. Diecezja Toruńska podejmuje prośbę ks. abp. Stanisława Gądeckiego, aby niedzielę, 24 stycznia ogłosić „Dniem solidarności z Chorwacją”. Dnia 29 grudnia 2020 r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Kilka dni później doszło do kolejnych wstrząsów. W przyszłą niedzielę, 24 stycznia będziemy modlić się za poszkodowanych, a po każdej Mszy św. odbędzie zbiórka ofiar przeznaczonych na ten cel.
  5. W czwartek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  6. W związku z obostrzeniami odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, nie odbędą się w formie tradycyjnej. Pragnę spotkać się z Wami, Drodzy Parafianie, w naszej świątyni na wspólnym kolędowaniu przy żłóbku. Każde spotkanie przeżyjemy uczestnicząc we Mszy Świętej o godz. 18.00, w czasie której będziemy wypraszać dla Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Msze św. w tej intencji są sprawowane od 4 stycznia w dni powszednie według porządku podanego w ogłoszeniach umieszczonych w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Po Mszy św. poszczególne osoby i rodziny otrzymają buteleczkę ze święconą wodą i obrazek z modlitwą błogosławieństwa rodziny i domu. Każda z rodzin może złożyć ofiarę na realizację płatności za prace wykonane przy kościele, opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i utrzymanie parafii.
  7. Zarówno w kościołach i kaplicach jak i w przestrzeni publicznej, do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult.W związku ze zmianą obostrzeń epidemicznych w naszej świątyni w nabożeństwach może uczestniczyć 70 osób.

W intencji śp. Wojciecha Włodkowskiego Msze św. będą sprawowane: 14.02. godz. 11.00; 11.03. godz. 18.00; 18.03. godz. 18.00; 05.04. godz. 9.00.