4 Niedziela Zwykła - 31 stycznia 2021r.

IV Niedziela Zwykła – 31 stycznia 2021r.

Eucharystia jest szczególnym czasem działania Ducha Świętego. On jest obecny w słowie Bożym, Jego mocą dokonuje się przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Pańską. On też gromadzi nas i tworzy między nami więź wspólnoty. Uczestnicząc w tej Mszy Świętej, otwierajmy się na Jego przemieniające działanie.

1. „A oto przyszedł do Niego pewien trędowaty i upadłszy na kolana, prosił Go mówiąc: Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić. A On, zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i powiedział: Chcę, bądź oczyszczony. I natychmiast ustąpił z niego trąd i został oczyszczony” Mk 1 40-41. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo. Tegoroczne centralne obchody Światowego Dnia Trędowatych odbędą się na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Podczas uroczystości z udziałem władz państwowych i kościelnych zostanie poświęcona ufundowana przez Fundację Polską Raoula Follereau w Bezibou-Zuzua studnia „Marianna” wraz z infrastrukturą. Wcześniej, w niedzielę Chrztu Pańskiego, polscy pallotyni poświęcili już nową studnię głębinową „Kardynał Wyszyński” wybudowaną na terenie nowej misji w Sabtoana na obrzeżach Ouagadougou w Burkina Faso.
  2. We wtorek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Msze św. o godz. 9.00 i 18.00 przychodzimy ze świecami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.Święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszychkościołach i rodzinach.
  3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na utrzymanie klasztoru kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek w Łasinie.
  4. 11 lutego br., w dzień liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, będziemy obchodzić XXIX Światowy Dzień Chorego. Tego dnia, 11 lutego, o godz. 9.00 msza św., w czasie której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, a po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób „lurdzki". Serdecznie zapraszam chorych, cierpiących fizycznie i duchowo, a także osoby starsze i pracowników Służby Zdrowia. Bardzo proszę rodziny, sąsiadów i znajomych, aby pomogli Chorym dotrzeć do kościoła w to ich szczególne święto. Po mszy św. wizyta duszpasterska u chorych, którzy nie mogli uczestniczyć w nabożeństwie w kościele.
  5. W środę, 3 lutego, zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 z błogosławieństwemśw. Błażeja, patrona chorób gardła.
  6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17.00.
  7. Z racji Światowego Dnia Chorego wizyta u chorych wyjątkowo w czwartek, 11 lutego.
  8. W niedzielę, 7 lutego, w czasie Mszy św., kolekta budowlana
  9. Również w niedzielę, 7 lutego, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 19.00.
  10. Zarówno w kościołach i kaplicach jak i w przestrzeni publicznej, do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult.W związku ze zmianą obostrzeń epidemicznych w naszej świątyni w nabożeństwach może uczestniczyć 70 osób.