5 Niedziela Zwykła - 7 lutego 2021r.

V Niedziela Zwykła – 7 lutego 2021r.

Przez Pana Boga zostaliśmy zaproszeni na niezwykłe spotkanie – Eucharystię. Wysłuchamy słowa Bożego i będziemy się karmili Ciałem i Krwią Jezusa. Zostaniemy powołani do bycia uczniem. To powołanie wymaga naszej odpowiedzi. Prośmy dobrego Boga, by nie brakło nam sił w dawaniu świadectwa naszej wiary, które jest zadaniem każdego powołanego.

1. Dziękuję paniom: Zofii Czerw, Jarosławie Jasik, Irenie Rekowskiej, Wioletcie Rogozińskiej, Bogusławie Sobeckiej, Joannie Sobeckiej oraz panom: Mariuszowi Cyrklaff, Sławomirowi Katryńskiemu, Jackowi Leśniak, Wiesławowi Luks, Grzegorzowi Nikołajskiemu, Jarosławowi Zając za wszystkie podjęte prace związane z przygotowaniem naszego kościoła do sprawowania liturgii po świętach Bożego Narodzenia.
  2. W tę niedzielę, 7 lutego, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  3. Również w tę niedzielę, 7 lutego, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 19.00.
  4. W czwartek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
  5. Dzień liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, łączymy z obchodami XXIX Światowy Dzień Chorego. Hasłem tegorocznego Światowego Dnia Chorego są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście”. Papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Chorego napisał „Społeczeństwo jest bardziej ludzkie, jeśli potrafi bardziej zatroszczyć się o swoich słabych i cierpiących członków, a zdoła czynić to skutecznie będąc ożywione miłością braterską”.
  6. Tego dnia, 11 lutego, o godz. 9.00 msza św., w czasie której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, a po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób „lurdzki". Serdecznie zapraszam chorych, cierpiących fizycznie i duchowo, a także osoby starsze i pracowników Służby Zdrowia. Bardzo proszę rodziny, sąsiadów i znajomych, aby pomogli Chorym dotrzeć do kościoła w to ich szczególne święto. Po mszy św. wizyta duszpasterska u chorych, którzy nie mogli uczestniczyć w nabożeństwie w kościele.
  7. W niedzielę, 28 lutego br., przypada Odpust Parafialny. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. kan. Stanisław Adamiak, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Duchowym przygotowaniem do patronalnej uroczystości będzie nowenna do błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego odmawiana od piątku, 19 lutego, codziennie po wieczornej Mszy św.
  8. Bóg zapłać za złożone ofiary w święto Ofiarowania Pańskiego na utrzymanie klasztoru kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek w Łasinie.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp.: Wanda Romanowska, l. 61, zam. przy ul. Bliskiej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Wandy będą sprawowane Msze św.: 06.03. godz. 18.00; 15.03. godz. 18.00; 31.03. godz. 18.00; 06.04. godz. 18.00; 18.04. godz. 18.00; 02.05. godz. 18.00 (intencja rodziny Gołębiewskich).