3 Niedziela Wielkiego Postu - 7 marca 2021r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 7 marca 2021r.

Choć za nami ponad dwa tygodnie Wielkiego Postu, dzisiaj po raz pierwszy usłyszymy zapowiedź męki i zmartwychwstania. Pan Jezus wypowiada to proroctwo po wypędzeniu kupców ze świątyni. Żyjący w XIV wieku mistyk nadreński Mistrz Eckhart porównał świątynię do ludzkiej duszy stworzonej na obraz i podobieństwo Boga, w której chce przebywać On sam. Aby zrobić mu miejsce trzeba wyzbyć się kupczenia, wykonywania dobrych uczynków wyłącznie w celu otrzymania potrzebnego nam dobra oraz przywiązania do własnego ja.

1. W tę niedzielę, 7 marca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  2. Również dzisiaj, 7 marca, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 19.00.
  3. Przygotowując się do Uroczystości św. Józefa, począwszy od środy, 10 marca, rozpoczniemy nowennę do św. Józefa.
  4. W sobotę, 13 marca, będziemy obchodzić  rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy tego dnia w sposób szczególny o modlitwie w intencji Ojca Świętego.
  5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu, 14 marca. Poprowadzi je o. Wojciech Bieszke, redemptorysta. Program rekolekcji zostanie umieszczony na stronie internetowej i w gablocie przed kościołem.
  6. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15, Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 18.30 dla dorosłych, młodzieży i dzieci.
  7. W nawiązaniu do uroczystości odpustowej dziękuję osobom, które w tym czasie podjęły prace porządkowe i dekoracyjne, pani Organistce i chórowi za oprawę liturgii sumy odpustowej oraz wszystkim uczestniczącym w przygotowaniu i przebiegu liturgii.
  8. Rozpoczął się czas spowiedzi wielkanocnej, który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  9. W okresie Wielkiego Postu po raz kolejny organizujemy pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Ofiary na ten cel możemy składać do skarbonki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.
  10. Drodzy Parafianie. Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa zarówno przez wiernych uczestniczących w liturgii w kościele, przystępujących do spowiedzi i przychodzących do kancelarii parafialnej jak i w przestrzeni publicznej.Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie kapłani sprawujący kult. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają one lekceważone. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc. W związku ze zmianą obostrzeń epidemicznych w naszej świątyni w nabożeństwach może uczestniczyć 80 osób.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedłdo wieczności śp. Piotr Porębski, l. 46, zam. przy ul. Krętej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Piotra będą sprawowane Msze św.: 12.04. godz. 18.00; 26.04. godz. 18.00 (intencja od sąsiadów); 09.05. godz. 9.00 (intencja od sąsiadów); 16.05. godz. 18.00; 25.05. godz. 18.00; 08.06. godz. 18.00; 18.06. godz. 18.00.