Niedziela - Urocz. Zmartwychwstania Pańskiego - 4 kwietnia 2021r.

Niedziela - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 4 kwietnia 2021r.

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja! Tym zawołaniem, pełnym wiary i nadziei, chrześcijanie pozdrawiają się w wielkanocny poranek, aby dać świadectwo wierze, że Chrystus, który cierpiał, umarł na krzyżu oraz został pochowany w grobie, zmartwychwstał i żyje pośród nas. Niech ta prawda, która w sposób szczególny wybrzmiewa podczas wielkanocnej Eucharystii, ożywia naszą wiarę i daje nam niezachwianą nadzieję, że i my również kiedyś zmartwychwstaniemy. Otwórzmy nasze serca i umysły na zmartwychwstałego Pana, który jest prawdziwie obecny w eucharystycznej ofierze.

1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego wkroczyliśmy uczestnicząc w najważniejszej Eucharystii roku liturgicznego – we Mszy św. Wigilii Paschalnej. Rozpoczynamy tym samym 50-dniowy czas przeżywania Tajemnicy Pustego Grobu, które zakończy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w każdą niedzielę, o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.
  3. Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą uroczystości Miłosierdzia Bożego. Do tej uroczystości przygotowujemy się duchowo odmawiając codziennie o godz. 17.30 Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
  4. W piątek z racji oktawy Wielkanocynie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W środę, 7 kwietnia, zapraszam o godz. 19.00 na Apel Maryjny – Jasnogórski.
  6. W oktawie wielkanocnej zachęcam do uczestnictwa we Mszy św.
  7. Od dnia 28 marca (tj. Niedzieli Palmowej) do odwołania, w sprawowanym kulcie religijnym i uroczystościach pogrzebowych może ponownie uczestniczyć do 60 osób (nie wliczając osób sprawujących kult).
  8. Czas spowiedzi wielkanocnej potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Annę Turską l. 93, zam. w Toruniu, przy ul. Krętej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

1. Marcin Tokarski, st. wolny; z tutejszej Parafii
      Katarzyna Kamińska, st. wolny; z tutejszej Parafii