• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

3 Niedziela Wielkanocy - 18 kwietnia 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocy – 18 kwietnia 2021r.

Niedziela Biblijna, którą dziś przeżywamy, wyraża nasze pragnienie, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem, z której każdy z nas zda sprawę u końca czasów, kiedy to Bóg „będzie sądził świat sprawiedliwie” (Ps 98,9), buduje się i umacnia szczególnie, kiedy karmiona jest słowem Bożym. Stańmy zatem z radością przed dwoma ołtarzami naszej świątyni: ołtarzem Eucharystii, z którego Bóg pragnie karmić nas swoją świętą Krwią i Ciałem, i ołtarzem słowa Bożego, z którego otrzymamy dobrą nowinę o zbawieniu. Pamiętajmy, że każdy, kto wiernie karmi się Ciałem i słowem Pana, będzie miał życie wieczne.

 1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna rozpoczynająca 13. Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. To także temat całego roku duszpasterskiego, w którym rozważamy tajemnicę Ofiary Chrystusa, złożonej w Wieczerniku i na krzyżu. Wraz z całym Kościołem w Polsce, w tę niedzielę, przeżywamy równie, Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Swoim hasłem jak i wybranymi do wspólnotowej lektury tekstami z Ewangelii według św. Marka nawiązuje ono do programu duszpasterskiego, który wprowadza nas w Tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Chrystus zaprasza na nią wszystkich swoich uczniów, aby podczas tej Uczty ofiarnej przyjmowali Chleb z nieba pod dwiema postaciami: Ewangelii i Eucharystii. Narodowym czytaniem Ewangelii według św. Marka pragniemy wypełnić Jego pragnienie, a nade wszystko dziękować Mu za te słowa, które nas prowadzą każdego dnia i napełniają nasz czas Jego świętą Obecnością. W tym roku do osobistego, rodzinnego, ale i wspólnego czytania została wybrana Ewangelię wg św. Marka, dopełniona odniesieniami do Księgi Mądrości.
 2. W niedzielę, 18 kwietnia, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 3. W piątek, 23 kwietnia, przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W przyszłą niedzielę, 25 kwietnia, przypada Niedziela „Dobrego Pasterza” i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona 58. Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.
 5. W przyszłą niedzielę, 25 kwietnia, na Mszy św. o 18.00 spotkanie młodzieży klas ósmych w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 6. Czas spowiedzi wielkanocnej potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.
 7. Dziękuję za wspólną modlitwę oraz za każde duchowe i materialne wsparcie. To wszystko co przed nami zawierzajmy z wiarą w modlitwie Bożemu Miłosierdziu, Jezusowi Ukrzyżowanemu i Matce Bożej oraz dziękujmy za łaski jakie od Jezusa Ukrzyżowanego i Miłosiernego codziennie otrzymujemy.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Marcin Tokarski, st. wolny; z tutejszej Parafii
    Katarzyna Kamińska, st. wolny; z tutejszej Parafii
 2. Robert Kubkowski, st. wolny; z tutejszej Parafii
    Angelika Hanna Kościołowska, st. wolny; z tutejszej Parafii