• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

4 Niedziela Wielkanocy - 25 kwietnia 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocy – 25 kwietnia 2021r.

Nie zawsze czujemy się w pełni odpowiedzialni za wspólnotę Kościoła. Dzisiejsza niedziela daje nam jednak taką właśnie okazję. Dzisiaj bowiem przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Podczas swojego ziemskiego życia Jezus zachęcał słuchaczy: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10,2). Mamy zatem wspaniałą okazję, by prosić Pana żniwa i Pasterza owczarni Kościoła o kapłanów, którzy idąc Jego śladami, będą poprzez swoją służbę troszczyć się o Kościół. Msza św. to najwspanialsza modlitwa, ale pamiętajmy też o naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach, które czerpać możemy z wielkiego skarbca naszej religii.

 1. Dziś, w Niedzielę Dobrego Pasterza, przypada 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który będzie przebiegał od 25 kwietnia do 1 maja pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Dzień Modlitw o Powołania to inicjatywa Pawła VI, który postanowił, że jedna z niedziel okresu wielkanocnego będzie przeznaczona na modlitwę o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Była to odpowiedź papieża na utrzymujący się, a nawet pogłębiający się już wówczas kryzys w Kościele, którego jednym z przejawów był spadek powołań. Na ten dzień Papież Franciszek napisał Orędzie pt. „Święty Józef: Marzenie powołania”. Ojciec Święty nawiązał do obchodzonego obecnie Roku św. Józefa i wskazał na Opiekuna Pana Jezusa jako wzór realizacji swojego powołania.
 2. Od 1 maja w diecezji toruńskiej rozpoczyna się peregrynacja obraz św. Józefa z Kalisza. W naszej parafii nawiedzenie to rozpocznie się wieczorem13 maja o godz. 19.00 Mszą św. 14 maja Mszą św. o godz. 17.00 – zakończymy czuwanie przy obrazie Świętej Rodziny i przekażemy obraz do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Grabiu. Szczegółowy plan modlitewnego czuwania zostanie podamy za tydzień.
 3. W najbliższą sobotę rozpocznie się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Maryi. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszam na Nabożeństwo Majowe: w tygodniu o godz. 18.30, w niedzielę i święta o godz. 18.45.
 4. W sobotę, 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, dzień modlitw za ludzi pracy i za bezrobotnych. 
 5. W niedzielę, 2 maja, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 6. W tę niedzielę, 25 kwietnia, na Mszy św. o 18.00 spotkanie młodzieży klas ósmych w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 7. Czas spowiedzi wielkanocnej potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.
 8. Dziękuję za wspólną modlitwę oraz za każde duchowe i materialne wsparcie. To wszystko co przed nami zawierzajmy z wiarą w modlitwie Bożemu Miłosierdziu, Jezusowi Ukrzyżowanemu i Matce Bożej oraz dziękujmy za łaski jakie od Jezusa Ukrzyżowanego i Miłosiernego codziennie otrzymujemy..

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Robert Kubkowski, st. wolny; z tutejszej Parafii
    Angelika Hanna Kościołowska, st. wolny; z tutejszej Parafii