• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 16 maja 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16 maja 2021r.

Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele i nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

 1. Obchodzona dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest równocześnie dniem zamykającym okres wielkanocny.
 2. Od piątku, 14 maja, trwamy w całym Kościele na Nowennie przygotowującej nas do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W naszej świątyni Nowenna odprawiana jest w łączności z Nabożeństwem Majowym.
 3. W sobotę, 22 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. Podczas doniosłej uroczystości dwadzieścioro dzieci klas III przyjmie do serca Jezusa Chrystusa i będą po raz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy św.
 4. Trwa peregrynacja ikony Świętej Rodziny w naszej diecezji. W naszej parafii nawiedzenie ikony miało miejsce w dniach 13 – 14 maja i było przeżywane jako Parafialny Dzień Skupienia dla Małżeństw i Rodzin „ŻYĆ, JAK ŚWIĘTA RODZINA”. Dziękuję wszystkim rodzinom zaangażowanych w czasie trwania nawiedzenia w naszej parafii ikony Świętej Rodziny. Dziękuję wszystkim obecnym na modlitwie.
 5. Zapraszam serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Nabożeństwach Majowych: w tygodniu o godz. 18.30, w niedzielę i święta o godz. 18.45.
 6. W każdą niedzielę na Mszy św. o 18.00 spotkanie młodzieży klas ósmych w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania
 7. W tę niedzielę, 16 maja, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 8. Czas spowiedzi wielkanocnej potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.
 9. Zgodnie z nowym rozporządzenia władz państwowych, od 4 maja limit w kościołach wynosi: 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele w nabożeństwach będzie mogło uczestniczyć 90 osób. Osoby przebywające w kościołach i kaplicach, nadal mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki. Wszystkich proszę o zachowanie zalecanych odległości wewnątrz świątyni.
 10. Dziękuję za wspólną modlitwę oraz za każde duchowe i materialne wsparcie. To wszystko co przed nami zawierzajmy z wiarą w modlitwie Bożemu Miłosierdziu, Jezusowi Zmartwychwstałemu i Matce Bożej oraz dziękujmy za łaski jakie codziennie otrzymujemy.

  W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zofię Wiśniewską l. 99, zam. w Toruniu, przy ul. Poznańskiej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Zofii będą sprawowane Msze św.: 09.06. godz. 18.00; 20.06. godz.18.00; 25.06. godz. 18.00; 28.06. godz. 18.00; 11.07. godz. 18.00.