• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 23 maja 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23 maja 2021r.

Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania, i dziękujemy zań Panu Bogu. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy.

 1. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.
 2. W najbliższą środę, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Jest to dzień, w którym dostrzegamy wielką rolę matki w życiu każdej rodziny i każdego człowieka. Wszystkim mamom ofiarujemy modlitwę i życzymy, by nigdy nie zabrakło im pewności co do wielkości powołania do macierzyństwa.
 3. Zgodnie z postanowieniem Biskupa Diecezjalnego Wiesława Śmigla, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, obchodzone w czwartek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego, jest w diecezji toruńskiej Dniem Świętości Życia Kapłańskiego. W tym roku Dzień Świętości przypada 27 maja, w najbliższy czwartek. Kapłani Diecezji Toruńskiej spotykają się na modlitwie w Rywałdzie.
 4. W sobotę, 22 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 20 dzieci klas III przyjęło do serca Jezusa Chrystusa i po raz pierwszy w pełni uczestniczyło we Mszy św. Módlmy się za te dzieci, aby z tego źródła czerpały zawsze siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa.
 5. W każdą niedzielę na Mszy św. o 18.00 spotkanie młodzieży klas ósmych w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 6. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw majowych, które celebrujemy w naszym kościele w tygodniu o godz. 18.30, w niedzielę i święta o godz. 18.45. Na to nabożeństwo zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.
 7. Dobiega końca czas spowiedzi wielkanocnej. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
 8. Zgodnie z nowym rozporządzenia władz państwowych, od 4 maja limit w kościołach wynosi: 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele w nabożeństwach będzie mogło uczestniczyć 90 osób. Osoby przebywające w kościołach i kaplicach, nadal mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki. Wszystkich proszę o zachowanie zalecanych odległości wewnątrz świątyni.
 9. Dziękuję za wspólną modlitwę oraz za każde duchowe i materialne wsparcie. To wszystko co przed nami zawierzajmy z wiarą w modlitwie Bożemu Miłosierdziu, Jezusowi Zmartwychwstałemu i Matce Bożej oraz dziękujmy za łaski jakie codziennie otrzymujemy.