Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy - 30 maja 2021r

Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30 maja 2021r.

Nasze życie chrześcijańskie rozpoczyna się chrztem w imię Trójcy Świętej. Dzień rozpoczynamy w imię Trójcy Świętej, każdą modlitwę rozpoczynamy w imię Trójcy Świętej, podróż rozpoczynamy w imię Trójcy Świętej i wiele innych czynności także. „Nie zacząłem jeszcze myśleć o Jedności, a już Trójca ogarnia mnie swoim blaskiem. Nie zacząłem jeszcze myśleć o Trójcy, a już obejmuje mnie Jedność” – mawiał św. Grzegorz z Nazjanzu. Ilekroć budzimy się lub wchodzimy w różne czynności dnia w imię Trójcy Świętej, to samo doświadczenie może stać się także naszym osobistym doświadczeniem.

1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  2. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu podziękujemy Panu Bogu za dar Eucharystii, poprosimy Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą odprawione jak w niedzielę. Nie odbędzie się procesja.
  3. Codziennie przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie, litania do Serca Jezusowego i procesja.
  4. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawać podczas nabożeństw czerwcowych: w niedzielę i w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  5. We wtorek, 1 czerwca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo.
  6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17.00.
  7. W niedzielę, 6 czerwca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  8. W każdą niedzielę na Mszy św. o 18.00 spotkanie młodzieży klas ósmych w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  9. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych, od 4 maja limit w kościołach wynosi: 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 90 osób. Osoby przebywające w kościołach i kaplicach, nadal mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki. Wszystkich proszę o zachowanie zalecanych odległości wewnątrz świątyni.
  10. Dziękuję za wspólną modlitwę oraz za każde duchowe i materialne wsparcie. To wszystko co przed nami zawierzajmy z wiarą w modlitwie Bożemu Miłosierdziu, Jezusowi Zmartwychwstałemu i Matce Bożej oraz dziękujmy za łaski jakie codziennie otrzymujemy.