12 Niedziela Zwykła - 20 czerwca 2021r.

XII Niedziela Zwykła – 20 czerwca 2021r.

Problemy życia codziennego możemy porównać do burzy na jeziorze Galilejskim. Przychodzą one tak nagle. W trudnych chwilach naszego życia miejmy ufność Bogu, bo On wie przez jakie trudności musimy przejść, by wzmocnić naszą wiarę.

1. W tę niedzielę, 20 czerwca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  2. W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Otoczmy swoją modlitwą wszystkich ojców, by godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  3. W czwartek, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła, jest również jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce.
  4. Koniec roku szkolnego zachęca do stanięcia przed Bogiem z dziękczynieniem. W piątek, 25 czerwca, zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 na wspólne dziękczynienie za miniony, bardzo nietypowy rok szkolny, dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Będziemy dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas, będziemy prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, a także duchowego wzrostu.
  5. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawać podczas nabożeństw czerwcowych: w niedzielę i w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  6. Drodzy Parafianie. Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych, od 13 czerwca w kościołach może być zajęte 50% miejsc, a od 26 czerwca, przez całe okres wakacyjny tzn. w lipcu i sierpniu, w kościołach może być zajęte 75% dostępnych miejsc siedzących i stojących. Tym samym w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć od 26 czerwca 300 osób.
  7. W nawiązaniu do uchwały z 389. Zebrania Plenarnego KEP w Kalwarii Zebrzydowskiej Biskup Toruński, z dniem 20 czerwca 2021r., odwołuje udzieloną dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
  8. W dniach 4-12 sierpnia 2021 roku odbędzie się 43. Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W związku z trwającą epidemią koronawirusa tegoroczna Pielgrzymka również będzie miała formę sztafety. Organizatorzy nie są w stanie wypełnić wszystkich wymogów Inspektora Sanitarnego zawartych w specjalnym rozporządzeniu. Każdego dnia z grupą pielgrzymkową wędrować będzie ks. bp Józef Szamocki oraz ks. Bartłomiej Surdykowski – kierownik pielgrzymki.

1. Łukasz Izydorski, st. wolny; z Parafii św. Wawrzyńca – Ryńsk
      Maria Makowska, st. wolny; z tutejszej Parafii