• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

Niedziela - Uroczystość NMP Nieustającej Pomocy - 27 czerwca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła – Uroczystość NMP Nieustającej Pomocy

27 czerwca 2021 r.

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość głównej patronki Diecezji Toruńskiej, Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Jest to szczególny dzień modlitw za cały Kościół Toruński. Tradycyjna procesja rozpocznie się o godz. 17.00 na dziedzińcu przy Wyższym Seminarium Duchownym przy Placu Frelichowskiego 1. Tam zostanie odprawiona nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a bezpośrednio po niej (ok. 17.30) wyruszy procesja z ikoną do kościoła pw. św. Józefa, w którym o godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla.
 2. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie do naszego kościoła ikony Najświętszej Maryi Nieustającej Pomocy. Przed Jej wizerunkiem w każdą środę o godz. 18.00 odmawiamy Nowennę. Do uczestnictwa w tym nabożeństwie serdecznie wszystkich zachęcam.
 3. Rozpoczął sięczas wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, a także duchowego wzrostu. A wszystkim dedykujemy słowa Jana Pawła II: „Chodzi o to, by odpoczynek nie był odejściem w próżnię, aby nie był tylko pustką. Wtedy nie będzie naprawdę wypoczynkiem. Chodzi o to, ażeby był wypełniony spotkaniem. Mam na myśli - i owszem - spotkanie z przyrodą, z górami, morzem i lasem. Człowiek w umiejętnym obcowaniu z przyrodą odzyskuje spokój, ucisza się wewnętrznie”.
 4. 29 czerwca obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka.
 5. W sobotę, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła.
 6. W pierwszy piątek miesiąca, 2 lipca, spowiedź św. od godz. 17.00.
 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w ramach kolekty budowlanej w niedzielę, 20 czerwca. W niedzielę, 4 lipca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 8. Dobiega końca czerwiec, miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu oddajemy podczas nabożeństw czerwcowych w niedzielę i w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
 9. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych od 26 czerwca, przez całe okres wakacyjny tzn. w lipcu i sierpniu, w kościołach może być zajęte 75% dostępnych miejsc siedzących i stojących. Tym samym w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 300 osób.
 10. W dniach 4-12 sierpnia 2021 roku odbędzie się 43. Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W związku z trwającą epidemią koronawirusa tegoroczna Pielgrzymka również będzie miała formę sztafety. Organizatorzy nie są w stanie wypełnić wszystkich wymogów Inspektora Sanitarnego zawartych w specjalnym rozporządzeniu. Każdego dnia z grupą pielgrzymkową wędrować będzie ks. bp Józef Szamocki oraz ks. Bartłomiej Surdykowski – kierownik pielgrzymki.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Łukasz Izydorski, st. wolny; z Parafii św. Wawrzyńca – Ryńsk
    Maria Makowska, st. wolny; z tutejszej Parafii
 2. Michał Araszewski, st. wolny; z tutejszej Parafii
    Paula Anna May, st. wolny; z tutejszej Parafii