Niedziela - Uroczystość NMP Nieustającej Pomocy - 27 czerwca 2021 r.

XIII Niedziela Zwykła – Uroczystość NMP Nieustającej Pomocy

27 czerwca 2021 r.

1. Dzisiaj przypada Uroczystość głównej patronki Diecezji Toruńskiej, Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Jest to szczególny dzień modlitw za cały Kościół Toruński. Tradycyjna procesja rozpocznie się o godz. 17.00 na dziedzińcu przy Wyższym Seminarium Duchownym przy Placu Frelichowskiego 1. Tam zostanie odprawiona nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a bezpośrednio po niej (ok. 17.30) wyruszy procesja z ikoną do kościoła pw. św. Józefa, w którym o godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla.
  2. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie do naszego kościoła ikony Najświętszej Maryi Nieustającej Pomocy. Przed Jej wizerunkiem w każdą środę o godz. 18.00 odmawiamy Nowennę. Do uczestnictwa w tym nabożeństwie serdecznie wszystkich zachęcam.
  3. Rozpoczął sięczas wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, a także duchowego wzrostu. A wszystkim dedykujemy słowa Jana Pawła II: „Chodzi o to, by odpoczynek nie był odejściem w próżnię, aby nie był tylko pustką. Wtedy nie będzie naprawdę wypoczynkiem. Chodzi o to, ażeby był wypełniony spotkaniem. Mam na myśli - i owszem - spotkanie z przyrodą, z górami, morzem i lasem. Człowiek w umiejętnym obcowaniu z przyrodą odzyskuje spokój, ucisza się wewnętrznie”.
  4. 29 czerwca obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka.
  5. W sobotę, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła.
  6. W pierwszy piątek miesiąca, 2 lipca, spowiedź św. od godz. 17.00.
  7. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w ramach kolekty budowlanej w niedzielę, 20 czerwca. W niedzielę, 4 lipca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  8. Dobiega końca czerwiec, miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu oddajemy podczas nabożeństw czerwcowych w niedzielę i w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  9. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych od 26 czerwca, przez całe okres wakacyjny tzn. w lipcu i sierpniu, w kościołach może być zajęte 75% dostępnych miejsc siedzących i stojących. Tym samym w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 300 osób.
  10. W dniach 4-12 sierpnia 2021 roku odbędzie się 43. Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W związku z trwającą epidemią koronawirusa tegoroczna Pielgrzymka również będzie miała formę sztafety. Organizatorzy nie są w stanie wypełnić wszystkich wymogów Inspektora Sanitarnego zawartych w specjalnym rozporządzeniu. Każdego dnia z grupą pielgrzymkową wędrować będzie ks. bp Józef Szamocki oraz ks. Bartłomiej Surdykowski – kierownik pielgrzymki.

1. Łukasz Izydorski, st. wolny; z Parafii św. Wawrzyńca – Ryńsk
      Maria Makowska, st. wolny; z tutejszej Parafii