• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

17 Niedziela Zwykła - 25 lipca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela Zwykła – 25 lipca 2021 r.

Posłuszni wezwaniu Chrystusa, gromadzimy się w świątyni, aby uczestniczyć w Uczcie paschalnej, którą On sam dla nas przygotował. W każdą niedzielę podczas Mszy św. Jezus pragnie karmić nas swoim świętym Ciałem. Otwórzmy nasze serca na przyjęcie tego niezwykłego daru Bożej miłości abyśmy kiedyś dostąpili łaski uczestniczenia w Uczcie niebieskiej.

 1. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. W tę niedzielę, 25 lipca, po każdej mszy św. błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
 2. Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki zaapelował, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. W swoim Apelu ws. dnia solidarności z poszkodowanymi napisał: „Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych (…), zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska”. Dlatego dziś, po każdej Mszy św., zbiórka do puszek na ten cel.
 3. Również w tę niedzielę, 25 lipca, po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzień ten ustanowił papież Franciszek na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa. To okazja do docenienia relacji seniorów z wnukami. „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni. Dlatego postanowiłem ustanowić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych” – powiedział papież Franciszek 31 stycznia 2021 r.
 4. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.
 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w ramach kolekty budowlanej w niedzielę, 18 lipca. W niedzielę, 1 sierpnia, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 6. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych od 26 czerwca, przez całe okres wakacyjny tzn. w lipcu i sierpniu, w kościołach może być zajęte 75% dostępnych miejsc siedzących i stojących. Tym samym w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 300 osób.
 7. W dniach 4-12 sierpnia 2021 roku odbędzie się 43. Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W związku z trwającą epidemią koronawirusa tegoroczna Pielgrzymka również będzie miała formę sztafety.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Damian Biestek, st. wolny; z tutejszej Parafii
    Marlena Mrówczyńska, st. wolny; z tutejszej Parafii
 1. Robert Maruszewski, st. wolny; z tutejszej Parafii
    Anna Łątkowska, st. wolny; z Parafii pw. Matki Bożej Zwycięskiej, Toruń
 1. Jarosław Bielicki, st. wolny; z tutejszej Parafii
    Marta Iskra, st. wolny; z Parafii pw. Pana Jezusa Ukrzyżowanego, Pakość
 1. Grzegorz Gołost, st. wolny; z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, Mała Nieszawka
    Anna Dobiesz, st. wolny; z tutejszej Parafii