17 Niedziela Zwykła - 25 lipca 2021 r.

XVII Niedziela Zwykła – 25 lipca 2021 r.

Posłuszni wezwaniu Chrystusa, gromadzimy się w świątyni, aby uczestniczyć w Uczcie paschalnej, którą On sam dla nas przygotował. W każdą niedzielę podczas Mszy św. Jezus pragnie karmić nas swoim świętym Ciałem. Otwórzmy nasze serca na przyjęcie tego niezwykłego daru Bożej miłości abyśmy kiedyś dostąpili łaski uczestniczenia w Uczcie niebieskiej.

1. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. W tę niedzielę, 25 lipca, po każdej mszy św. błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
  2. Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki zaapelował, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. W swoim Apelu ws. dnia solidarności z poszkodowanymi napisał: „Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych (…), zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska”. Dlatego dziś, po każdej Mszy św., zbiórka do puszek na ten cel.
  3. Również w tę niedzielę, 25 lipca, po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzień ten ustanowił papież Franciszek na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa. To okazja do docenienia relacji seniorów z wnukami. „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni. Dlatego postanowiłem ustanowić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych” – powiedział papież Franciszek 31 stycznia 2021 r.
  4. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.
  5. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w ramach kolekty budowlanej w niedzielę, 18 lipca. W niedzielę, 1 sierpnia, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  6. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych od 26 czerwca, przez całe okres wakacyjny tzn. w lipcu i sierpniu, w kościołach może być zajęte 75% dostępnych miejsc siedzących i stojących. Tym samym w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 300 osób.
  7. W dniach 4-12 sierpnia 2021 roku odbędzie się 43. Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W związku z trwającą epidemią koronawirusa tegoroczna Pielgrzymka również będzie miała formę sztafety.

1. Damian Biestek, st. wolny; z tutejszej Parafii
      Marlena Mrówczyńska, st. wolny; z tutejszej Parafii
  1. Robert Maruszewski, st. wolny; z tutejszej Parafii
      Anna Łątkowska, st. wolny; z Parafii pw. Matki Bożej Zwycięskiej, Toruń