Niedziela – Urocz. Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia 2021 r.

Niedziela – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia 2021 r.

Czcimy dzisiaj Maryję, Matkę Bożą jako Wniebowziętą. Maryja jako niepokalanie poczęta i pełna łaski przez całe swe życie nie popełniła najmniejszego grzechu; ustawicznie jeszcze wzrastała w łasce i w tym stanie po zakończeniu ziemskiego życia została przeniesiona do nieba. Każda Eucharystia, to nie tylko Ofiara Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, ale to także droga, która prowadzi do nieba. Jezus Chrystus poprzez tę Ofiarę, otwiera nam drogę do nieba. Idźmy drogą łaski uświęcającej abyśmy dostąpili na końcu ziemskiego pielgrzymowania łaskę przyjęcia do nieba jak Maryja Wniebowzięta.

1. W tę niedzielę, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Niech nie zabraknie w tym czasie naszej modlitwy dziękczynnej za opiekę Matki Bożej nad nami i przyszłymi pokoleniami. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
  2. W tym dniu tradycyjnie pamięcią sięgamy również do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, który zadecydował o zachowaniu przez Polskę niepodległości. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.
  3. W tę niedzielę, 15 sierpnia, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
  4. Trwa sierpień, miesiąc trzeźwości. Zachęcam do wstrzemięźliwości i abstynencji od napojów alkoholowych.
  5. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.
  6. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych od 26 czerwca, przez cały okres wakacyjny w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 300 osób.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.: Władysław Matuszak, l.76, zam. przy ul. Krętej. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

W intencji śp. Edmunda Turostowskiego będą sprawowane Msze św.: 22.08. godz. 18.00; 29.08. godz.18.00; 10.09. godz.18.00; 15.09. godz.18.00; 26.09. godz.18.00; 30.09. godz.18.00.

1. Daniel Dąbkowski, st. wolny; z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, Toruń
      Sylwia Korycka, st. wolny; z tutejszej Parafii