• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

21 Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021 r.

Chrystus jest pełnią Bożego Objawienia, to On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech nasz czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg.

 1. Jutro przypada rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych.
 2. W czwartek, 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków.
 3. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Mszy św. w niedzielę 15 sierpnia w ramach kolekty budowlanej.
 4. Trwa sierpień, miesiąc trzeźwości. Zachęcam do wstrzemięźliwości i abstynencji od napojów alkoholowych.
 5. Dobiega końca czas wakacji i urlopów, cieszmy się zatem z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Już dziś podziękujmy za piękne, szczęśliwe wakacje i poprośmy o potrzebne łaski i dary w nowym roku pracy.
 6. W tym tygodniu patronują nam również: 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł; 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i syna; 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup, Doktor Kościoła, filozof, chrześcijański pisarz, teolog łaski.
 7. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych od 26 czerwca, przez cały okres wakacyjny w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 300 osób.

    W intencji śp. Władysława Matuszaka będą sprawowane Msze św.: 29.08. godz. 11.00; 12.09. godz. 18.00; 16.09. godz. 18.00; 23.09. godz. 18.00; 03.10. godz. 18.00; 10.10. godz. 18.00.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Daniel Dąbkowski, st. wolny; z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, Toruń
    Sylwia Korycka, st. wolny; z tutejszej Parafii
 1. Tomasz Remigiusz Dziawgo, st. wolny; z tutejszej Parafii
     Anna Marii Wierzchowska, st. wolny; z Parafii ss. Szymona i Judy Tadeusza, Wąbrzeźno
 1. Daniel Wojciechowski, st. wolny; z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, Osiek
     Kinga Póda, st. wolny; z tutejszej Parafii