21 Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021 r.

XXI Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021 r.

Chrystus jest pełnią Bożego Objawienia, to On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech nasz czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg.

1. Jutro przypada rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych.
  2. W czwartek, 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków.
  3. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Mszy św. w niedzielę 15 sierpnia w ramach kolekty budowlanej.
  4. Trwa sierpień, miesiąc trzeźwości. Zachęcam do wstrzemięźliwości i abstynencji od napojów alkoholowych.
  5. Dobiega końca czas wakacji i urlopów, cieszmy się zatem z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Już dziś podziękujmy za piękne, szczęśliwe wakacje i poprośmy o potrzebne łaski i dary w nowym roku pracy.
  6. W tym tygodniu patronują nam również: 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł; 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i syna; 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup, Doktor Kościoła, filozof, chrześcijański pisarz, teolog łaski.
  7. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych od 26 czerwca, przez cały okres wakacyjny w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 300 osób.

W intencji śp. Władysława Matuszaka będą sprawowane Msze św.: 29.08. godz. 11.00; 12.09. godz. 18.00; 16.09. godz. 18.00; 23.09. godz. 18.00; 03.10. godz. 18.00; 10.10. godz. 18.00.

1. Daniel Dąbkowski, st. wolny; z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, Toruń
      Sylwia Korycka, st. wolny; z tutejszej Parafii
  1. Tomasz Remigiusz Dziawgo, st. wolny; z tutejszej Parafii
       Anna Marii Wierzchowska, st. wolny; z Parafii ss. Szymona i Judy Tadeusza, Wąbrzeźno