• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

24 Niedziela Zwykła - 12 września 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła – 12 września 2021 r.

Zaproszeni na ucztę, korzystamy z obfitości darów, które na niedzielną Eucharystię przygotował dla nas Pan. Bądźmy wdzięczni za dar słowa Bożego na dziś, na cały rozpoczynający się tydzień. Ale pamiętajmy też, że słowo Pana jest słowem na wieki. Przyjmijmy je, aby ono tłumaczyło fakty z naszego życia, zarówno te piękne, dobre, jak i te, w których poddaliśmy się szatanowi. Przyjmijmy także Ciało Pańskie jako pokarm umacniający nas w walce ze złym duchem i dający życie wieczne. Niech Eucharystia, którą rozpoczynamy, będzie dla nas wszystkich ucztą, gdzie Pan mocą Ducha Świętego będzie otwierał nas na swoje działanie.

 1. Dziś możemy radować się z beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej, Prymasa Tysiąclecia – apostoła Polski i apostołki osób szczególnie potrzebujących doświadczenia Bożej miłości. Ta uroczystość niech nam pozwoli na nowo zaufać Miłosiernemu Zbawicielowi. Warto bowiem dbać o nieskazitelność swojej duszy i serca oraz godne i ofiarne relacje z bliźnimi. Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej odbędzie się o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W uroczystości weźmie udział kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który w imieniu papieża publicznie ogłosi dekret beatyfikacyjny.
 2. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w niedzielę, 5 września, w ramach kolekty budowlanej. W niedzielę, 19 września, w czasie Mszy św. kolekta budowlana.
 3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce XI Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny. Tegoroczny Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem „W blasku ojcostwa” chce wskazywać na inspiracje płynące od dwóch postaci: św. Józefa i bł. kardynała Wyszyńskiego. Z tej okazji Episkopat Polski wystosował List Pasterski: „W blasku ojcostwa św. Józefa”.
 4. We wtorek, 14 września, obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, a w środę wspomnienie NMP Bolesnej, natomiast w sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.
 5. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii św. W tym roku katechetycznym I Komunia św. jest zaplanowana na sobotę, 4 czerwca 2022 r. o godz. 11.00.
 6. W przyszłą niedzielę, 19 września, na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku, 22 maja, miały uroczystość I Komunii św.
 7. W przyszłą niedzielę, 19 września, po Mszy św. o godz. 11.00, spotkanie dla rodziców i dzieci, które miały uroczystość I Komunii św. 18 maja 2019 r. oraz dla rodziców i dzieci, które miały uroczystość I Komunii św. 12 września 2020 r.
 8. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Daniel Wojciechowski, st. wolny; z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, Osiek
    Kinga Póda, st. wolny; z tutejszej Parafii
 1. Aleksander Kamil Sternicki, st. wolny; z Parafii pw. św. Mikołaja, Gronowo
    Natalia Izabela Gołębiewska, st. wolny; z tutejszej Parafii