25 Niedziela Zwykła - 19 września 2021 r.

XXV Niedziela Zwykła – 19 września 2021 r.

Pan Bóg w swoim Słowie wskazuje nam na możliwość budowania Królestwa Bożego we wspólnocie Kościoła. Warto zapamiętać, że szczególną okazją do budowania królestwa Bożego jest niedzielna Eucharystia, ale też realizacja wezwania Zbawiciela: jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich. Taka postawa pomoże nam wypracować dobre wartości i relacje z Bogiem i bliźnimi. Pomoże nam uszlachetnić ducha jak i zwykłą codzienność.

1. ”Chodź i zobacz. Komunikować, spotykając osoby, tam, gdzie są i takie, jakie są”. To tytuł orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Papież wskazuje, że aby móc opowiadać prawdę o życiu konieczne jest wyjście z wygodnego przeświadczenia: „ja już to wiem”. Zwraca uwagę, że trzeba opuścić wygodne miejsce, zdzierać buty. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu obchodzony jest w okolicach Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Poszczególne Episkopaty na terenie swojego kraju mogą tę datę ustalać dowolnie. W polskim Kościele dzień modlitw w tej intencji przypada na trzecią niedzielę września.
  2. W tę niedzielę, 19 września, w czasie Mszy św. kolekta budowlana.
  3. W tę niedzielę, 19 września, na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku, 22 maja, miały uroczystość I Komunii św.
  4. Również w tę niedzielę, 19 września, po Mszy św. o godz. 11.00, spotkanie dla rodziców i dzieci, które miały uroczystość I Komunii św. 18 maja 2019 r. oraz dla rodziców i dzieci, które miały uroczystość I Komunii św. 12 września 2020 r.
  5. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii św. W tym roku katechetycznym I Komunia św. jest zaplanowana na sobotę, 4 czerwca 2022 r. o godz. 11.00.
  6. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży klas VIII i I klas szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  7. „W pokornym znaku chleba i wina, przemienionych w Jego Ciało i Jego Krew, Chrystus wędruje razem z nami, jako nasza moc i nasz wiatyk, i czyni nas świadkami nadziei dla wszystkich. Jeżeli wobec tej tajemnicy rozum doświadcza własnych ograniczeń, to serce oświecone łaską Ducha Świętego dobrze wie, jaką przyjąć postawę, zatapiając się w adoracji i w miłości bez granic.” – Jan Paweł II. W dniach 26-27 września odbywać się będzie w naszej parafii Wieczysta Adoracja. Dokładny program podany będzie na stronie internetowej i w gablocie na zewnątrz kościoła.
  8. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz.

1. Daniel Wojciechowski, st. wolny; z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, Osiek
      Kinga Póda, st. wolny; z tutejszej Parafii
  2. Aleksander Kamil Sternicki, st. wolny; z Parafii pw. św. Mikołaja, Gronowo