26 Niedziela Zwykła - 26 września 2021 r.

XXVI Niedziela Zwykła – 26 września 2021 r.

Gromadzimy się wokół ołtarza Chrystusowego, by w dzień Pański uczestniczyć w Najświętszej Ofierze. W Eucharystii objawia się nam miłość Pana, miłość, która posuwa się „aż do końca”, miłość, która nie zna miary. Pan wzywa nas do życia według logiki owej miłości we wspólnotach, w których realizujemy nasze powołanie. Prośmy w czasie sprawowania Eucharystii o doświadczenie Bożej miłości i odpowiedzialne życie według jej miary.

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę. Ojciec Święty Franciszek przygotował na ten dzień Orędzie, zatytułowane: „Ku stale rosnącemu «my»”.
  2. „W pokornym znaku chleba i wina, przemienionych w Jego Ciało i Jego Krew, Chrystus wędruje razem z nami, jako nasza moc i nasz wiatyk, i czyni nas świadkami nadziei dla wszystkich. Jeżeli wobec tej tajemnicy rozum doświadcza własnych ograniczeń, to serce oświecone łaską Ducha Świętego dobrze wie, jaką przyjąć postawę, zatapiając się w adoracji i w miłości bez granic.” – Jan Paweł II. Dzisiaj, 26 września, rozpoczyna się w naszej parafii Wieczysta Adoracja. Dokładny program podany jest na stronie internetowej i w gablocie na zewnątrz kościoła.
  3. „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” – św. Jan Paweł II. W piątek rozpoczynamy październik, a wraz z nim Nabożeństwo Różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną. W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe dla wszystkich o godz. 8.15.
  4. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
  5. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.00.
  6. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w niedzielę, 19 września, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej. W niedzielę, 3 października, kolekta budowlana.
  7. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii św. W tym roku katechetycznym I Komunia św. jest zaplanowana na sobotę, 4 czerwca 2022 r. o godz. 11.00.
  8. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży klas VIII i I klas szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  9. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz.