• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

27 Niedziela Zwykła - 3 października 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła – 3 października 2021 r.

Co niedzielę gromadzimy się jako jedna rodzina na Eucharystii. Chcemy oddać cześć Bogu, którego nazywamy Ojcem; Jezusowi, który jest naszym Bratem i Zbawicielem; Duchowi Świętemu, który umacnia naszą wiarę. Rozpoczynając Mszę świętą znakiem krzyża świętego, otwórzmy serca, by Bóg łączył nas coraz ściślej w jedną rodzinę.

 1. „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” – św. Jan Paweł II. Rozpoczął się październik, a wraz z nim Nabożeństwo Różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną. W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe dla wszystkich o godz. 8.15.
 2. Modlitwa różańcowa jest jedną z najpopularniejszych modlitw Kościoła. Zna ją każdy katolik. Jest ona odmawiana przez setki milionów chrześcijan. Zdecydowała o tym łatwość i prostota różańca. Składa się on przecież z modlitw codziennych, najpowszechniej używanych „Modlitwy Pańskiej” i „Pozdrowienia Anielskiego”. Można odmawiać go w każdym czasie i na każdym miejscu. Rozważanie tajemnic z życia Jezusa i Jego Matki, dołączone w wiekach późniejszych, nadają różańcowi formę rozmyślania, kontemplacji Ewangelii, co pozwala nie tylko lepiej poznać życie Chrystusa, ale je także naśladować. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
 3. W tę niedzielę, 3 października, kolekta budowlana.
 4. „Niech cała ziemia błogosławi Pana” – to hasło odbywającej się dzisiaj, 3 października, pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski 4. Niedzieli św. Franciszka.  Dzień ten organizuje już po raz czwarty Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska. 
 5. W czwartek, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto dokładnie 7 października 1571 roku.
 6. W piątek, 8 października, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 18.45.
 7. W przyszłą niedzielę, 10 października, w związku z Dniem Papieskim zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary będzie zbierać młodzież naszej Parafii, przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania. Obchodom tegorocznego, XXI Dnia Papieskiego, będzie przyświecać hasło „Nie lękajcie się!”. Słowa te Jan Paweł II wypowiedział w homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie.W Liście pasterskim Episkopatu Polski Biskupi zaznaczyli, że szczególnym znakiem nadziei dla wielu młodych ludzi w Polsce jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przypomnieli, że co roku swoją opieką obejmuje blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski.
 8. Dziękuję wszystkim biorącym udział w Wieczystej Adoracji.
 9. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii św. W tym roku katechetycznym I Komunia św. jest zaplanowana na sobotę, 4 czerwca 2022 r. o godz. 11.00.
 10. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży klas VIII i I klas szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 11. Drodzy Parafianie. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz.